Panningen, Netherlands
Terug

Oude tijden herleven bij wasdemonstratie Baarlo

36f549ca2d6db1d3039fdf4e8b213942.jpg

De jaarlijkse historische wasdemonstratie bij De Sprunk in het centrum van Baarlo in de buurt van de kasteelweide kun je zondag 20 juli gratis bezoeken tussen 13.30 en 16.00 uur.

 | Aangepast op
Om deze traditie levend te houden speelt een aantal enthousiaste dames in historische klederdracht, voorzien van kruiwagens en rieten manden vol wasgoed, dit hele spektakel na.

Het woord ‘Sprunk’ is afkomstig van (water)sprong, een spontane waterbron. Deze waterbronnen geven echt helder water. Aanvankelijk was deze Sprunk een drenkplaats voor het vee dat in de zomer vanuit het dorp naar de weiden langs de Maas werd gevoerd. Later is deze bron met haar helder water dienst gaan doen als wasplaats. Hier kwamen in vroeger dagen de vrouwen van het dorp bijeen met hun was, geladen in manden of los op een kruiwagen. De was werd gespoeld in de bron en gebleekt op het grasveldje rond de Sprunk (de bleyckerije). Terwijl de was lag te drogen of te bleken, was er tijd om de nodige roddels uit te wisselen.

Tijdens de wasdemonstratie is de dichtbij gelegen watermolen geopend.
68abda0458697a5ee459b1f91c48d935.jpg

Lees meer over:

Lees ook

Patrick Nederkoorn.jpg

Agenda

Patrick Nederkoorn in ‘Uit de klauwen’ in DOK6 Theater

Patrick Nederkoorn komt met een nieuwe cabaretvoorstelling over menselijke hoogmoed. In 'Uit de klauwen' verhuist hij met vrouw en kind van de stad naar een hutje in het bos, vol bomen, spinnen en teken.

Iftar Reuver 2026.png

Buurtiftar in Reuver brengt inwoners samen tijdens Ramadan

In gemeenschapshuis De Schakel in Reuver is maandagavond een buurtiftar gehouden. Tijdens de bijeenkomst kwamen inwoners van verschillende achtergronden samen om na zonsondergang het vasten te verbreken. Dit jaar waren voor het eerst ook Oekraïners betrokken bij de voorbereidingen.

Debat 2026.jpg

Gemeenteraadsverkiezingen

Wil jij het lijsttrekkersdebat bijwonen?

Op dinsdag 17 maart gaan de lijsttrekkers van Peel en Maas voor de laatste keer in debat voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dat doen ze in DOK6 Theater in Panningen.

Bertha van den Brink imker hoornaar.jpg

Aziatische hoornaar actief: meld en help bestrijden

In Maasbree is de eerste Aziatische hoornaar-koningin gesignaleerd en gedood. Imkers en inwoners worden nu opgeroepen alert te zijn op de aanwezigheid van deze invasieve soort, ze te melden en waar mogelijk te bestrijden.

Hangjongeren stock ai.png

Inwoners Panningen en Baarlo ervaren overlast door hangjongeren

Inwoners van Panningen en Baarlo ervaren overlast door hangjongeren op meerdere plekken in de gemeente. Volgens de fractie van Lokaal Peel en Maas gaat het onder meer om het centrum van Panningen, Panningerveld, de omgeving van speelterrein De Kazing in Baarlo en rond het Bouwens van der Boijecollege. Bewoners geven aan dat ze zich soms onveilig voelen door geluidsoverlast, dealactiviteiten en vervuiling.

Raadzaal 2026 4.png

Column

‘Dé lokale partij bestaat niet’

Volgende week kiest Peel en Maas een nieuwe gemeenteraad. Dat lijkt misschien minder groot dan landelijke verkiezingen, maar vergis u niet! Juist hier worden besluiten genomen die direct invloed hebben op ons dagelijks leven. Daarom is het goed om stil te staan bij een begrip dat we vaak gebruiken, maar zelden precies definiëren: de ‘lokale’ partij. Want wat bedoelen we daar eigenlijk mee?