gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Regeldruk zet ook evenementen in Peel en Maas onder druk

EGOpop

De toenemende regeldruk voor evenementen en verenigingen is ook in Peel en Maas merkbaar. Organisaties krijgen te maken met steeds meer eisen, vergunningen en verantwoordelijkheden. Voor EGOpop in Egchel was die ontwikkeling een van de redenen om te stoppen. Ook andere lokale organisaties hebben moeite om aan alle eisen te blijven voldoen.

 | Aangepast op

Provinciaal probleem

Het probleem speelt niet alleen in Peel en Maas. In de Limburgse politiek groeit de bezorgdheid over de gevolgen van regels voor het verenigingsleven. Vrijwilligers zijn steeds meer tijd kwijt aan vergunningen, veiligheidsvoorschriften en andere voorwaarden. Daardoor wordt het organiseren van evenementen ingewikkelder.


Tijdens een commissievergadering in het gouvernement bleek dat alle provinciale partijen de regeldruk willen verminderen. Deskundigen spreken onder meer van een risico-regelreflex: de neiging om na een incident nieuwe regels en maatregelen in te voeren. In de loop der jaren kunnen die regels zich opstapelen. Naast het organiseren van de activiteit zelf moeten vrijwilligers rekening houden met onder meer veiligheidseisen, vergunningen en voorwaarden van verschillende instanties.

‘Vrijwilligers verzuipen’
CDA-Statenlid Marlou Absil waarschuwt dat vrijwilligers dreigen te „verzuipen in de regeldruk”. Als voorbeeld noemt ze Kindervakantiewerk, dat activiteiten aan beide kanten van een provinciale weg organiseerde. Aanvankelijk waren daarvoor betaalde verkeersregelaars nodig. Inmiddels is geregeld dat dit met vrijwilligers kan.


Ook vanuit andere partijen worden voorbeelden genoemd. Zo zijn er zorgen over strengere EHBO-eisen en over stikstofregels voor evenementen in de buurt van Natura 2000-gebieden.

Provincie onderzoekt eigen regels
Gedeputeerde Elianne Demollin erkent het probleem, maar benadrukt dat de provincie niet alle regels zelf kan schrappen. Ook gemeenten, het Rijk en verzekeraars stellen voorwaarden aan evenementen.


De provincie gaat wel de eigen regelgeving tegen het licht houden. Voor eind oktober moet duidelijk worden welke provinciale eisen overbodig of tegenstrijdig zijn en mogelijk kunnen verdwijnen.

Lees ook

11-10Pluktuin

Agenda

Live muziek Pluktuin In de 7de Hemel Grashoek

In Pluk- en theetuin In de 7de Hemel komt Roots ’n Rumble de laatste openingsdag van het seizoen afsluiten zondag 11 oktober vanaf 14.00 uur.

RundjeKoeberg

Agenda

Rundje Koeberg Helden met Graveltocht

Bij Rundje Koeberg kun je elke tweede zondag van de maand hardlopen, wandelen of fietsen rondom de omgeving van de Koeberg.

Van de Weijer drogerij

Gemeenteraad wil meer actie tegen stankoverlast in Panningen

Alle partijen in de gemeenteraad van Peel en Maas willen dat de provincie Limburg meer doet tegen de stankoverlast van Drogerij Van de Weijer in Panningen. De raad stemde unaniem in met een brief aan de provincie.

klooster koningslust

Nijssen en Van Lierop zwaar onder vuur om klooster Koningslust

De aankoop van het voormalige klooster in Koningslust heeft dinsdagavond geleid tot een stevig politiek debat over het vertrouwen in wethouders Nijssen en Van Lierop. BBB diende een motie van wantrouwen in tegen wethouder Erik Nijssen en een motie van treurnis tegen wethouder Tijs van Lierop. Beide wethouders weerspraken dat zij de gemeenteraad bewust verkeerd hebben geïnformeerd.

dok6 theater

Gratis voorstelling voor senioren in DOK6

Senioren in de gemeente Peel en Maas kunnen op woensdag 11 november gratis naar een voorstelling in DOK6 in Panningen. Dit wordt georganiseerd door Netwerk Peel en Maas.

Plattelandshoes

Agenda

Open inloopmiddag Plattelandshoés Panningen

Op de internationale dag van de palliatieve zorg zaterdag 10 oktober is er van 14.00 tot 16.00 uur een open inloopmiddag bij het Plattelandshoés.