Panningen, Netherlands
Terug

Reguliere seizoen amateurvoetbal voorbij: Dit zijn de resultaten van de clubs uit Beesel en Peel en Maas

50bdae0cbadbd5ade389e63c0b8579bd.jpg

Het reguliere seizoen van het amateurvoetbal is voorbij. Voor de meeste teams in de gemeenten Beesel en Peel en Maas betekent dat dat ze kunnen genieten van een welverdiende zomervakantie. Toch moeten er nog vier teams aan de bak, want zij spelen nacompetitie voor promotie of degradatie.

 | Aangepast op
Kampioen
VV Helden is de grote winnaar dit seizoen. Het team werd namelijk kampioen in de vierde klasse en promoveert naar de derde klasse. Dat gebeurt nadat de ploeg vorig jaar juist degradeerde. Een verblijf van slechts één jaar in de vierde klasse was voldoende voor de blauw-witten. Het kampioenschap kon op 12 mei beklonken worden door een 3-0 overwinning op SSA SV Lottum. Nummer twee RKSV Meterik staat op een achterstand van twaalf punten. VV Helden is daarmee de verdiende kampioen van de Vierde Klasse F.

Degradatie
MVC’19 (derde klasse) en RKMSV (vierde klasse) zijn beide stijf onderaan geëindigd en degraderen daarmee naar respectievelijk de vierde en vijfde klasse. Voor MVC’19 uit Maasbree hing het al lang in de lucht dat er gedegradeerd werd. Na de nederlaag op 12 mei tegen Bruheze (1-2) was het lot van de ploeg bezegeld. Er werd in totaal maar vijf keer gewonnen en twee keer gelijkgespeeld. De rest van de wedstrijden werd verloren

Het seizoen van RKMSV uit Meijel was niet veel rooskleuriger. Met vier overwinningen, drie gelijke spelen en vijftien nederlagen was er niet veel te vieren voor de Meijelse ploeg. De laatste wedstrijd van het seizoen werd dan wel knap met 6-3 gewonnen van Neerkandia. Toch speelt RKMSV volgend seizoen in de vijfde klasse.

Middenmoot
Voor VV Baarlo (derde klasse), BEVO Beringe (vierde klasse), VV Bieslo (vijfde klasse) en VV Reuver (vierde klasse) is het seizoen als een nachtkaars uitgegaan. Ze zijn allen in de middenmoot geëindigd. Ze komen volgend seizoen uit op hetzelfde niveau als dit seizoen. Ook voor SV Egchel was het geen uiterst bijzonder seizoen. Ze zijn vierde geworden in de zesde klasse. Toch is het het laatste seizoen voor de ploeg uit Egchel. Ze gaan namelijk fuseren met SV Panningen. Onder de noemer PEC’20 zal de ploeg gaan uitkomen.

Nacompetitie
Voor vier teams zit het seizoen er nog niet op. SV Grashoek, VV Kessel, VV Koningslust en SV Panningen gaan de nacompetitie voor promotie of degradatie. 

Na een elfde plek in de derde klasse is SV Panningen veroordeeld tot nacompetitievoetbal. Zondag treed de ploeg aan tegen IVO uit Velden. De laatstgenoemde werd vierde in de vierde klasse. Als SV Panningen wint, treedt het op 9 juni aan tegen VV Maarheeze. Als die wedstrijd gewonnen wordt, speelt SV Panningen op 16 juni de finale voor lijfsbehoud in de derde klasse. In die finale kan Hapse Boys, SV Brandevoort of RKSV Meterik de tegenstander zijn. Bij verlies van een wedstrijd is SV Panningen gedegradeerd naar de vierde klasse.

VV Kessel speelt dezelfde nacompetitie als SV Panningen. Hier gaat het ook om de plekken in de derde en vierde klasse. Alleen VV Kessel werd derde in de vierde klasse en speelt dus voor promotie. Zondag speelt het tegen SVSH uit Someren. Bij winst is VV Krayenhoff uit Nijmegen of VV Mariahout de tegenstander in de tweede ronde. Als de finale wordt behaald zijn RKSV Leonidas-W, SV Heythuysen, ONDO of VV Roosteren de mogelijke tegenstanders.

SV Grashoek speelt voor lijfsbehoud in de vierde klasse. De ploeg werd namelijk tiende in de vierde klasse. Het speelt een stuk minder wedstrijden dan VV Kessel en SV Panningen. Zo hoeft SV Grashoek maar één wedstrijd te spelen voor lijfsbehoud. DFO’20 uit Kelpen-Oler is de tegenstander. Bij winst speelt SV Grashoek volgend jaar in de vierde klasse. Bij verlies speelt het in de vijfde klasse.

VV Koningslust speelt voor promotie naar de vierde klasse. Zij werden namelijk derde in de vijfde klasse. De ploeg uit Koningslust moet twee wedstrijden spelen voor promotie. De eerste tegenstander is VV Irene uit Gemonde. Als zij worden verslagen, is SNC’14 uit Noorbeek de tegenstander in de finale. 

Speelschema
Het speelschema is als volgt:
Nacompetitie derde/vierde klasseRonde 1: zondag 2 juniRonde 2: zondag 9 juniFinale: zondag 16 juni
Nacompetitie vierde/vijfde klasseRonde 1: 2 juniFinale: 9 juni en 16 juni

De reguliere competitie is dus ten einde, maar de nacompetitie staat op het punt te beginnen. Na 16 juni weten we precies waar alle ploegen uit Beesel en Peel en Maas zullen spelen.

Lees ook

nlw.png

Vakbonden eisen garanties voor NLW-medewerkers

Vakbonden FNV en CNV eisen harde werk- en inkomensgaranties voor medewerkers van de NLW Groep, in aanloop naar de geplande ontvlechting per 1 januari 2027.

Kip stock.jpg

Van veehouderij naar wonen: Peelweg in Kessel krijgt nieuwe invulling

Een intensieve pluimveehouderij aan de Peelweg 2 in Kessel verdwijnt. In plaats daarvan krijgt het terrein een nieuwe bestemming met wonen en kleinschalige bedrijvigheid.

BEVO HC - Hubo kwartfinale.jpg

Samenvatting

BEVO HC met kleine voorsprong naar return in kwartfinale Super Handball League

Voor HUMBY BEVO HC is de belangrijkste fase van het seizoen begonnen. De prijzen worden verdeeld en Bevo doet volop mee. Na een vijfde plaats in de competitie is Hubo Handbal uit het Belgische Hasselt de tegenstander in de kwartfinales van de Super Handball League. Zaterdag stond de eerste wedstrijd in dit tweeluik op het programma in sporthal De Heuf.

loeren.jpg

Veel belangstelling voor Loeren bij de Boeren in Peel en Maas

De 13e editie van Loeren bij de Boeren heeft zondag veel bezoekers getrokken in de gemeente Peel en Maas. In Helden, Kessel en Kessel-Eik stelden agrarische ondernemers hun bedrijven open voor publiek.

Gemeentehuis Beesel.png

Installatie nieuw college Beesel en presentatie coalitieakkoord op 11 mei

De coalitievorming in de gemeente Beesel nadert zijn afronding. Op de agenda van de gemeenteraad staat dat tijdens de besluitvormende vergadering op maandag 11 mei het coalitieakkoord voor de periode 2026-2030 wordt gepresenteerd. Tijdens dezelfde bijeenkomst worden ook de nieuwe wethouders benoemd en beëdigd.

Brandweer ai.png

Negen brandweerkorpsen strijden in Kessel om plek in volgende wedstrijdronde

In Kessel nemen op zaterdag 9 mei negen brandweerkorpsen het tegen elkaar op tijdens een brandweerwedstrijd. De inzet is een plaats in de tweede gewestelijke ronde, die op 13 juni in Hank wordt gehouden. De deelnemende teams hebben zich eerder geplaatst via de provinciale voorrondes.