Panningen, Netherlands
Terug

Spelend de natuur ontdekken bij IVN Helden

49c8a63e47be70c4295c0e25ed5ec2a9.jpg

IVN Helden start dinsdag 2 september weer met een jeugdgroep.

 | Aangepast op
IVN Helden start in schooljaar 2025/2026 weer met een jeugdgroep om kinderen enthousiast te maken voor de natuur. Wie als kind veel in en met de natuur in aanraking komt, zal de natuur later blijven respecteren en ervan genieten. En dat is wat IVN graag wil: mensen van jongs af aan de natuur van dichtbij laten beleven.

Als je wil meedoen met de jeugdgroep ga dan op dinsdag 2 september om 15.00 uur naar De Koeberg in Helden, Aan de Koeberg 3. Parkeren kan bij de blokhut van Jong Nederland en dan een stukje doorlopen. Je gaat een struintocht maken door het bos. Onderweg valt er van alles te beleven. IVN zorgt voor drinken en koffie/thee voor de volwassenen.

Ouders van kinderen die willen meedoen, kunnen een e-mail sturen naar: leden@ivnhelden.nl. Kinderen die eerst willen proberen of de jeugdgroep iets voor hen is, zijn ook van harte welkom! Laat het wel even weten per e-mail.

Wat is er nu fijner dan lekker bezig zijn in de natuur? Spelen, sporen ontdekken, speurtochten doen, de natuur ruiken en voelen. Allemaal dingen die je samen doet. De jeugdleden komen tien keer per jaar bij elkaar. Meestal op de 1ste dinsdag van de maand van 15.00 tot 16.30 uur. In de zomervakantie zijn er geen bijeenkomsten.

De jeugdgroep is vooral bedoeld voor kinderen van de groepen 4,5, 6, 7 en 8 van de basisschool.
Kinderen van groep 3 of kleuters, zijn ook welkom, maar dan wel graag met een begeleider erbij. Omdat deze groep nog onvoldoende kan lezen en hulp nodig heeft bij opdrachten. De jeugdleden worden begeleid door een vaste groep natuurliefhebbers die de nodige ervaring hebben in het omgaan met kinderen. Alle vrijwilligers hebben een VOG-verklaring en de begeleiders zijn gediplomeerd.

Lees meer over:

Lees ook

anouk huijs2.jpg

Anouk Huijs (CDA) ontvangt meeste stemmen bij verkiezingen Beesel

De politieke kaarten in de gemeente Beesel zijn geschud. Na de gemeenteraadsverkiezingen is Samen Verder Beesel de grootste partij geworden, nipt gevolgd door het CDA. Anouk Huijs (CDA) ontving de meeste stemmen. Toch was dat niet genoeg om de overwinning op te eisen.

rendiz.jpg

Rendiz gaat horeca Kasteel de Keverberg verzorgen

Kasteel De Keverberg in Kessel gaat samenwerken met Rendiz voor de horeca van het kasteel. Vanaf de heropening in het tweede kwartaal van 2026 verzorgt Rendiz de organisatie en bemensing van de Binnenplaats en het terras, waar bezoekers straks een hapje en een drankje kunnen krijgen.

Raadzaal mic.png

Deze raadsleden zijn gekozen in de gemeenteraad van Peel en Maas

De stemmen zijn geteld: de nieuwe gemeenteraad van Peel en Maas is bekend. De meeste voorkeurstemmen kwamen binnen bij CDA-lijsttrekker Natasja Vaasen, die 1.346 kiezers achter zich kreeg. Ondanks haar persoonlijke succes verloor haar partij wel één zetel.

Mathijs Stocks verkiezingen.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Samen Verder wint verkiezingen in Beesel: “In stoutste dromen niet durven hopen”

In de gemeente Beesel is er bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 een politieke aardverschuiving ontstaan. De partij Samen Verder Beesel, onder leiding van de nieuwe lijsttrekker Mathijs Stocks, is de grote winnaar. Daarmee verslaat de partij het CDA, dat de afgelopen jaren de grootste partij was.

Schermafbeelding 2026-03-19 122647.png

Aanrijding in Koningslust

Bij een ongeluk op de Sevenumsedijk in Koningslust heeft vanochtend rond 8.00 uur een ongeval plaatsgevonden.

e10fc403-0054-4bf5-9f67-e9c9321b8f00.jpg

Lokaal Peel en Maas aan zet bij formatie na verkiezingswinst

Lokaal Peel en Maas is na de verkiezingswinst aan zet om het initiatief te nemen in de formatie. Tijdens een gezamenlijk politiek ontbijt blikten lijsttrekkers terug op een intensieve campagne en de uitslag. Met 12 zetels werd de partij veruit de grootste.