Panningen, Netherlands

Meidenteam De Violier Limburgs kampioen scholenhandbal

Tien meiden van basisschool De Violier uit Maasbree mogen zich sinds woensdag Limburgs kampioen scholenhandbal noemen. Tijdens het toernooi in Nederweert won het team alle wedstrijden en sleepte uiteindelijk de titel in de wacht na een spannende finale.
De redactie | 22 mei 2025 21:49 | Aangepast op 22 mei 2025 21:49
De weg naar het kampioenschap begon op het scholenhandbaltoernooi in Panningen. Daar wist De Violier op 9 april al haar wedstrijden te winnen en kwalificeerde zich zo voor het Limburgs kampioenschap. In Nederweert zette het team die sterke lijn voort. De eerste wedstrijd werd met 6-3 gewonnen van De Kerneel. Daarna volgde een overtuigende 10-3 winst op Cortemich. Ook de duels tegen Munstergeleen (6-4) en De Neerakker (10-5) leverden overwinningen op.

Finale
In de finale stond De Violier opnieuw tegenover Munstergeleen. De wedstrijd eindigde in 5-5, waarna strafworpen de beslissing moesten brengen. Pas na twee spannende reeksen van drie zevenmeters wist De Violier het kampioenschap binnen te slepen.

Team
Het team bestaat uit Maud Smits, Fabienne Wolters, Fenna Jacobs, Kate van Meene, Iza Moerman, Sofie Vaessen, Demi Krekels, Saar Grutters, Evi Hermans en Jill Janssen. Coaches Ellen Thijssen en Monique Smits begeleidden het team naar de titel.

Op zaterdag 14 juni mag het team gaan spelen op het NK in Arnhem.

Lees ook

Voetbalclub MVC’19 vangt jonge vluchtelingen op binnen de jeugdteams: ‘Voetbal is hier echt een bindmiddel’

Sinds de komst van de opvanglocatie in Maasbree spelen meerdere kinderen en jongeren uit het azc mee...

Tweede plek voor leerlingen De Kemp op NK Schoolhandbal

Het gemengde team van IKC De Kemp in Egchel heeft zaterdag de tweede plek behaald op het NK Schoolha...

Twee auto’s botsen op kruispunt bij afrit A67

Op het kruispunt van de A67-afrit en de N277 zijn donderdag twee auto’s met elkaar in botsing gekome...

Stinkpop viert zesde editie bij het Mafcentrum in Maasbree

In Maasbree vindt zaterdag de zesde editie van het festival Stinkpop plaats. Wat in 2018 begon als e...

Bewoners opvanglocatie Maasbree steeds vaker aan het werk

Steeds meer bewoners van de opvanglocatie in Maasbree zijn actief aan het werk. Volgens locatiemanag...

Fietsster gewond bij aanrijding op N275 in Maasbree

Een fietsster is donderdag gewond geraakt bij een aanrijding op de N275 in Maasbree. Dit gebeurde to...