Panningen, Netherlands
Terug

Terugkijken: jaaroverzicht Beesel 2025

22ba3c334b58218ae7078f1b23015ec2.jpg

De gemeente Beesel heeft een bijzonder jaar achter de rug. Het 750-jarig jubileum werd gevierd, in het jaar dat Martijn Derks startte als burgemeester. In een speciale uitzending blikt presentator Bart Nelissen met gasten terug op het afgelopen jaar.

 | Aangepast op
Eerste jaar als burgemeester
In april werd Derks geïnstalleerd als nieuwe burgervader van de gemeente Beesel. Hij kijkt met een positief gevoel terug op zijn eerste jaargang in deze functie. “Ik trof een enthousiaste gemeente aan met heel veel gemeenschapszin. Ik voel me ontzettend welkom en er zijn heel veel goede dingen gebeurd afgelopen jaar,” vertelt Derks, die snel kon aarden in de gemeente. Zo vond hij met zijn gezin al snel een woning. “We wonen hier sinds september en het bevalt heel goed.”

Hoewel het brede plaatje voor Derks positief is, ziet hij ook dingen die beter kunnen. Daarbij wijst hij vooral naar mensen die op een bepaalde manier kritiek uiten. “Op social media wordt er vaak commentaar gegeven op zaken, niet alleen op mij persoonlijk maar ook op bijvoorbeeld gemeentebeleid. Dat is soms wel triest om te merken. Aan de andere kant moet ik me soms voorhouden dat dat maar een klein groepje mensen is die dat doet. De rest van de mensen is gelukkig overwegend blij,” aldus Derks.

750 jaar Beesel
Een groot deel van 2025 stond in het teken van feest, want de gemeente Beesel bestond 750 jaar. Dat werd gevierd met veel initiatieven en activiteiten. Inwoners en verenigingen konden zelf initiatieven aandragen en dat werd ook massaal gedaan: liefst veertig aanmeldingen kwamen er bij de gemeente binnen. “De subsidiepot is op, dus dat geeft aan dat er grof gebruik van gemaakt is,” zegt burgemeester Derks, die het jubileumfeest in augustus als hoogtepunt noemt. Ook de wensboom die werd geplant en het jubileumboek dat werd gepresenteerd blijft hem bijstaan.

Met een werkgroep werkte Jan Vullers het concept van de wensboom uit. Inwoners konden hun wensen en herinneringen met betrekking tot de gemeente Beesel opschrijven op een kaartje. Deze werden in een tijdcapsule geplaatst en begraven in het Burgerbos in Reuver. Pas over vijftig jaar zal de capsule worden opgegraven. “Mensen willen geen oorlog en zij willen dat de gemeente jaren later nog bestaat,” zo doelt Vullers op enkele wensen die inwoners hebben opgeschreven. Maar ook: “Kinderen willen een poes of iedere vrijdag pyjamadag.”

Jubileumboek
Ook met een boek werd het jubileum gevierd. De titel van het boek, 'GEMEENTE BEESEL 750. WAARVAN AKTE', verwijst naar het oudst gevonden document waarin de naam Beesel wordt vermeld: een akte uit 1275. John en Leon Stous zijn de hoofdschrijvers van het boek, maar er zijn er nog meer. “Er zit heel veel kennis over de geschiedenis in de gemeente. We hebben veel van deze experts gevraagd om mee te werken aan één of meerdere hoofdstukken,” legt Strous uit.

Een van de passages in het jubileumboek gaat over de oorlog in de drie kernen Beesel, Reuver en Offenbeek. “Er waren raadsleden die de vergaderingen niet bijwoonden, vooral vanwege de verhouding tussen Beesel en Reuver,” vertelt John, die uitlegt dat met name de ‘schoolstrijd’ hierin een grote rol speelde. “Beesel kreeg een school en schoolgeld, Reuver niet. De kinderen uit Reuver moesten maar naar Beesel komen.” In die Beeselse school werden ook heilige missen gehouden. “Door harde wind is de kerk zo goed als ingestort en toen was de school de uitkomst om naar de mis te gaan.”

Kunstwerk en bruidsshow
Verder gaat het in het jaaroverzicht ook over leerlingen van het Grescollege, die voor het 750-jarig bestaan een speciaal kunstwerk hebben gemaakt. Namens de school doet teamleider Paul Veelen zijn verhaal. Ook komt de bruidsshow die De Zorggroep organiseerde aan bod. Yvon Hendrickx vertelt hierover aan tafel. Bij Bösdael werd een circus opgevoerd en over dat onderwerp is Esther Janssen namens de ouderenvereniging te gast.

Lees ook

nlw.png

Vakbonden eisen garanties voor NLW-medewerkers

Vakbonden FNV en CNV eisen harde werk- en inkomensgaranties voor medewerkers van de NLW Groep, in aanloop naar de geplande ontvlechting per 1 januari 2027.

Kip stock.jpg

Van veehouderij naar wonen: Peelweg in Kessel krijgt nieuwe invulling

Een intensieve pluimveehouderij aan de Peelweg 2 in Kessel verdwijnt. In plaats daarvan krijgt het terrein een nieuwe bestemming met wonen en kleinschalige bedrijvigheid.

BEVO HC - Hubo kwartfinale.jpg

Samenvatting

BEVO HC met kleine voorsprong naar return in kwartfinale Super Handball League

Voor HUMBY BEVO HC is de belangrijkste fase van het seizoen begonnen. De prijzen worden verdeeld en Bevo doet volop mee. Na een vijfde plaats in de competitie is Hubo Handbal uit het Belgische Hasselt de tegenstander in de kwartfinales van de Super Handball League. Zaterdag stond de eerste wedstrijd in dit tweeluik op het programma in sporthal De Heuf.

loeren.jpg

Veel belangstelling voor Loeren bij de Boeren in Peel en Maas

De 13e editie van Loeren bij de Boeren heeft zondag veel bezoekers getrokken in de gemeente Peel en Maas. In Helden, Kessel en Kessel-Eik stelden agrarische ondernemers hun bedrijven open voor publiek.

Gemeentehuis Beesel.png

Installatie nieuw college Beesel en presentatie coalitieakkoord op 11 mei

De coalitievorming in de gemeente Beesel nadert zijn afronding. Op de agenda van de gemeenteraad staat dat tijdens de besluitvormende vergadering op maandag 11 mei het coalitieakkoord voor de periode 2026-2030 wordt gepresenteerd. Tijdens dezelfde bijeenkomst worden ook de nieuwe wethouders benoemd en beëdigd.

Brandweer ai.png

Negen brandweerkorpsen strijden in Kessel om plek in volgende wedstrijdronde

In Kessel nemen op zaterdag 9 mei negen brandweerkorpsen het tegen elkaar op tijdens een brandweerwedstrijd. De inzet is een plaats in de tweede gewestelijke ronde, die op 13 juni in Hank wordt gehouden. De deelnemende teams hebben zich eerder geplaatst via de provinciale voorrondes.