Panningen, Netherlands
Terug

Thema Oogstfeest Meijel: ‘Oogst: natuurlijk wit’

274cf2d16393abf0c8dd9987be1bf2b6.jpg

Het Oogstfeest in Meijel heeft dit jaar het thema ‘Oogst: natuurlijk wit’. De kerk wordt in het weekend van 24 t/m 26 september versierd met producten die deze kleur hebben.

De redactie |  | Aangepast op
Dank voor de oogst
De opbrengst van de oogst van het afgelopen jaar in Meijel wordt met het Oogstdankfeest gevierd. Het was een zomer met hitterecords en weinig regen. “We zijn dankbaar voor de goede oogst en ook wij gaan records verbreken, dit laten wij zien in een prachtig versierde kerk”, zo schrijft de organisatie.

Vierde editie
Tientallen vrijwilligers zijn al maanden bezig om deze vierde editie tot een groot succes te maken. Dat gebeurt onder de leiding van Moniek Koopmans. Het vergaren van de oogstproducten staat onder leiding van Piet Schers. Piet is mede-initiatiefnemer van dit evenement.

Geopend
De Kathedraal van de Peel zal op 24, 25 en 26 september volledig in het teken staan van het Oogstdankfeest. Op zaterdag is de kerk geopend via de hoofdingang van 10.00 uur tot 18.00 uur. Daarna wordt om 19.00 uur een oogstdankviering gehouden in de vorm van een Heilige mis, met Kapelaan Roger Maenen als voorganger. Deze mis wordt opgeluisterd door die Heimatkapelle uit Meijel.

Op zondag is de kerk ook geopend via de hoofdingang van 10.00 uur tot 22.00 uur, in de ochtend zal wederom die Heimatkapelle dit feest opluisteren. Er is dan geen heilige mis. Op maandag 26 september is de kerk vanaf 10.00 uur geopend aan de zij-ingang op de laatste dag van dit oogstfeest. Van 10.00 uur tot 13.00 uur is er tijd gereserveerd voor mensen in een rolstoel, scootmobiel of rollator. De toegang is gratis.

Lees ook

museum.png

Museum krijgt nieuwe ingang, ondanks kritiek uit de buurt

De kogel is door de kerk: Museum Peel en Maas krijgt een nieuwe hoofdingang aan de voorzijde van gemeenschapshuis ’t Kerkeböske. Hoewel de gemeenteraad dinsdagavond instemde met een investering van ruim twee ton, was er kritiek op de gebrekkige communicatie met de buurt en de mogelijke aantasting van het historische pand.

rob wanten 2.png

Rob Wanten neemt na vijftien jaar afscheid van de gemeentepolitiek

Na vijftien jaar actief te zijn geweest in de gemeentepolitiek van Peel en Maas neemt Rob Wanten afscheid. Deze week is zijn laatste werkweek als wethouder. Een besluit dat hij weloverwogen nam, ondanks het feit dat hij het werk nog altijd met veel plezier deed.

Prins Kessel-Eik Naud Jacobs.png

Naud Jacobs voert dit jaar ‘Kessel-Eiks trio met Kessels tintje’ aan

Naud Jacobs is dit jaar de prins van De Eikkaters in Kessel-Eik. De 26-jarige inwoner van het dorp kijkt uit naar een feestelijke Vastelaovend. “Het is voor mij vanzelfsprekend dat ik Vastelaovend vier.”

Inwoners centrum blurred.jpg

Aantal inwoners Peel en Maas daalt voor het eerst sinds 2017

Het aantal inwoners van de gemeente Peel en Maas is het afgelopen jaar met 62 inwoners afgenomen. Begin 2026 telt de gemeente 45.819 inwoners en dat waren er een jaar eerder nog 45.881. Het is de eerste daling sinds 2017.

driek.png

Driek Manders vertrekt bij BEVO HC en gaat naar Duitsland

Meijelnaar Driek Manders (21) maakt volgend seizoen de overstap naar het Duitse TSV Bayer Dormagen. De club komt uit in de 2. Bundesliga. Voor de 1,97 meter lange cirkelspeler betekent dat dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij Bevo HC in Panningen.

c9ccc7232f545ae775ed2ac6434f4fe5.jpg

Verzamelaarsbeurs Meijel

Verzamelaarsvereniging De Peelstreek uit Meijel organiseert weer haar maandelijkse ruilbeurs.