Panningen, Netherlands
Terug

Tuintips: kleur in de tuin en een fris gazon

0b8221f625bcab0f7d5971dcf49bbeda

Nu het voorjaar is begonnen, is het dé tijd om de tuin op te fleuren. Hoewel veel struiken nog moeten uitlopen en sommige planten nog niet bloeien, zijn er volop mogelijkheden om nu al kleur in de tuin te brengen. Eenjarige planten zijn daar bij uitstek geschikt voor: ze zijn er in allerlei kleuren – van geel en paars tot rood – en zorgen direct voor een vrolijk aanzicht.

 | Aangepast op
Een aanrader is de bacopa, een eenjarige die dicht op elkaar geplant kan worden en de hele zomer doorbloeit. Deze is niet alleen verkrijgbaar in potten, maar ook in hangpotten – ideaal voor op het terras of aan een haakje aan de schutting.

Veel mensen gebruiken in het voorjaar een kale bak van de winter opnieuw voor hun zomerbeplanting. Toch is het nóg mooier om zo’n bak het hele jaar door aantrekkelijk te houden, vindt tuinexpert Joost Blokland. Een voorbeeld daarvan is de fatsia, een groenblijvende plant die zelfs in de winter voor kleur zorgt. Door in het voorjaar wat eenjarigen toe te voegen, ontstaat een prachtige combinatie.

Een andere populaire optie is een boompje op stam, zoals de photinia. Deze blijft het hele jaar mooi met frisgroene bladeren en rode uitlopers. Onderin de pot kun je ook hier weer kleurrijke eenjarigen planten voor een extra vrolijk effect.

Met het stijgen van de temperatuur begint ook het gras weer te groeien. "Wanneer je het voor het eerst maait, maakt niet zoveel uit – zodra jij vindt dat het lang genoeg is, kun je ermee aan de slag. Let wel op: maaien mag de eerste keer niet te kort. Daarna is het goed om het gazon eens goed te bekijken. Is het mooi groen, of zijn er gele plekken? In dat laatste geval kan verticuteren helpen, vooral als de grasmat erg dicht is. Anders is bemesten vaak de oplossing. "Kies voor een organische meststof, zoals die van InnoGreen, en gebruik bij voorkeur een variant die speciaal bedoeld is voor gras. Heb je last van mos, dan zijn er tegenwoordig ook veilige mosmengsels die dat probleem verhelpen."

Plant van de maand: Osmanthus
De osmanthus, ook wel schijnhulst genoemd, is deze maand de plant in de spotlight. Deze bloeit rijk in maart en april met sierlijke witte bloemetjes. Zet hem bij voorkeur op een zonnige plek – dan komt hij het beste tot zijn recht. De osmanthus kan in tien jaar uitgroeien tot zo’n twee meter hoog en trekt bovendien veel bijen aan, wat hem tot een waardevolle plant voor insecten maakt.

Lees ook

730315c5-a061-4af6-ada1-857e34facf24-d5a2f8c661e364195171e58bba277885

Flinke bermbrand langs A73 bij Reuver snel geblust

Langs de A73 bij Reuver heeft dinsdagavond een flinke bermbrand gewoed. De brand werd rond 21.00 uur gemeld, waarna de brandweer vanwege de omvang opschaalde naar middelbrand en met meerdere eenheden uitrukte.

blussen

Natuurbrand Venray nog altijd niet onder controle, bluswerk gaat de hele nacht door

De grote natuurbrand op de Boschhuizerbergen bij Venray is dinsdagavond nog altijd niet onder controle. Zo'n 350 brandweerlieden uit het hele land zijn bezig om het vuur te bestrijden. De brand blijft vooralsnog binnen de aangelegde stoplijnen, maar het bluswerk zal naar verwachting de hele nacht doorgaan. Korpsen uit de hele regio bestrijden de brand.

pexels-yankrukov-7792859

Workshop laat ondernemers de kracht van generatieverschillen ontdekken

Hoe zorg je ervoor dat een babyboomer, millennial en Gen Z'er niet langs elkaar heen werken, maar juist elkaars kwaliteiten benutten? Die vraag staat centraal tijdens de workshop 'Generaties op de werkvloer', die op dinsdag 1 september plaatsvindt bij De Vermaekerij in Maasbree.

hoera

Taalschool verhuist naar nieuwe locatie in Panningen

De Taalschool in Peel en Maas verhuist voor het komend schooljaar naar een nieuwe locatie in Panningen. De gemeente wil daarvoor een huurovereenkomst aangaan voor het pand van Hoera Kindercentra aan de Julianastraat in Panningen. Dit staat ook bekend als de locatie aan de Ruijsstraat. De verhuizing brengt naar verwachting circa 120.000 euro aan extra huisvestingskosten met zich mee.

Walk into the Light wandeling_20260730

Wandeling bij zonsopkomst vraagt aandacht voor suïcidepreventie in Beesel

In het kader van de Wereld Suïcide Preventie Week wordt op donderdag 10 september de wandeling Walk into the Light georganiseerd in Beesel. De ongeveer vijf kilometer lange ochtendwandeling start om 06.00 uur aan de Keulseweg 36 in Reuver en eindigt met een gezamenlijk ontbijt bij het Grescollege.

pro-TENWZ5CP

'Geraakt, maar niet gebroken': expositie geeft vrouwen met littekens een stem

Zichtbare en onzichtbare littekens staan centraal in de expositie Geraakt, maar niet gebroken van fotograaf Nicole Schmidt. In The Art Point in Panningen zijn portretten te zien van vrouwen die openhartig vertellen over ingrijpende gebeurtenissen in hun leven. Met de tentoonstelling wil Schmidt laten zien dat achter ieder litteken een verhaal schuilgaat dat gezien en gehoord mag worden.