Panningen, Netherlands
Terug

Turfstekerstocht in De Groote Peel

Turfsteker.jpg
Foto: Mariet Fijten

Staatsbosbeheer houdt een Turfstekerstocht in het Nationaal Park De Groote Peel. Wandel in het spoor van de turfsteker.

Redactie |  | Aangepast op

Samen met een Peelgids wandel je over Peelbanen naar het hart van dit hoogveengebied. Tijdens deze excursie krijg je antwoord op vragen over De Peel en zijn verleden. Na afloop nagenieten met een kop koffie en een stuk Limburgse vlaai in het Buitencentrum. De excursie op zondag 8 februari start om 13.30 uur vanaf het Buitencentrum De Pelen aan de Moostdijk 15 te Ospel.

In het spoor van de turfsteker
Al heel vroeg ontdekte de mens dat gedroogd veen goed bruikbaar is als brandstof. Jarenlang werd de Peelstreek afgegraven voor dit zwarte goud. De sporen van die turfwinning zijn nog zichtbaar in het landschap. De grote waterplas ‘het Meerbaansblaak’ bijvoorbeeld is ontstaan door het uitbaggeren van het veen en de Peelbanen waarover je wandelt zijn de paden waarover de turfsteker zijn turf vervoerde. Tijdens deze Turfstekertocht krijg je informatie over het verleden van De Peel, maar is er natuurlijk ook aandacht voor de natuur. In De Peel is het altijd verrassend wat je tegenkomt! 

De Turfstekerstocht op zondag 8 februari duurt 2 tot 2,5 uur en de route is 6 tot 7 kilometer lang. Starten om 13.30 uur bij de balie van het Buitencentrum aan de Moostdijk 15 te Ospel. Tip: draag stevige, liefst waterdichte schoenen.

Vooraf reserveren via:  www.staatsbosbeheer.nl/turfstekerstocht Deelname is inclusief koffie/vlaai na afloop in het Buitencentrum.

Lees ook

Paardenbedrijf Panningen.png

College blijft bij standpunt: geen vergunning mogelijk voor paardenbedrijf Panningen

Het college van Peel en Maas heeft duidelijk gemaakt dat er geen mogelijkheden zijn om het paardenbedrijf van Danny Schattekerk en Mandy Vercoulen aan de Sevenumsedijk in Panningen te legaliseren. Volgens burgemeester Vostermans gaat het om een omvangrijke paardenhouderij op een locatie die valt binnen een natuurgebied en een beschermingsvlakte van een beek.

molen.jpg

Gemeenteraad zet verplaatsing Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil

Een meerderheid van de gemeenteraad van Peel en Maas wil dat alle acties rond de verplaatsing van de Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil komen te leggen. De motie werd ingediend door het CDA, BBB en PvdA/GroenLinks en kreeg na een aanpassing ook steun van D66 en de VVD. Uiteindelijk stemden 15 raadsleden voor en 11 tegen. Twee CDA-raadsleden steunden de motie niet.

museum.png

Museum krijgt nieuwe ingang, ondanks kritiek uit de buurt

De kogel is door de kerk: Museum Peel en Maas krijgt een nieuwe hoofdingang aan de voorzijde van gemeenschapshuis ’t Kerkeböske. Hoewel de gemeenteraad dinsdagavond instemde met een investering van ruim twee ton, was er kritiek op de gebrekkige communicatie met de buurt en de mogelijke aantasting van het historische pand.

rob wanten 2.png

Rob Wanten neemt na vijftien jaar afscheid van de gemeentepolitiek

Na vijftien jaar actief te zijn geweest in de gemeentepolitiek van Peel en Maas neemt Rob Wanten afscheid. Deze week is zijn laatste werkweek als wethouder. Een besluit dat hij weloverwogen nam, ondanks het feit dat hij het werk nog altijd met veel plezier deed.

Prins Kessel-Eik Naud Jacobs.png

Naud Jacobs voert dit jaar ‘Kessel-Eiks trio met Kessels tintje’ aan

Naud Jacobs is dit jaar de prins van De Eikkaters in Kessel-Eik. De 26-jarige inwoner van het dorp kijkt uit naar een feestelijke Vastelaovend. “Het is voor mij vanzelfsprekend dat ik Vastelaovend vier.”

Inwoners centrum blurred.jpg

Aantal inwoners Peel en Maas daalt voor het eerst sinds 2017

Het aantal inwoners van de gemeente Peel en Maas is het afgelopen jaar met 62 inwoners afgenomen. Begin 2026 telt de gemeente 45.819 inwoners en dat waren er een jaar eerder nog 45.881. Het is de eerste daling sinds 2017.