gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Turfstekerstocht in De Groote Peel

Foto: Mariet Fijten

Staatsbosbeheer houdt een Turfstekerstocht in het Nationaal Park De Groote Peel. Wandel in het spoor van de turfsteker.

Redactie |  | Aangepast op

Samen met een Peelgids wandel je over Peelbanen naar het hart van dit hoogveengebied. Tijdens deze excursie krijg je antwoord op vragen over De Peel en zijn verleden. Na afloop nagenieten met een kop koffie en een stuk Limburgse vlaai in het Buitencentrum. De excursie op zondag 8 februari start om 13.30 uur vanaf het Buitencentrum De Pelen aan de Moostdijk 15 te Ospel.

In het spoor van de turfsteker
Al heel vroeg ontdekte de mens dat gedroogd veen goed bruikbaar is als brandstof. Jarenlang werd de Peelstreek afgegraven voor dit zwarte goud. De sporen van die turfwinning zijn nog zichtbaar in het landschap. De grote waterplas ‘het Meerbaansblaak’ bijvoorbeeld is ontstaan door het uitbaggeren van het veen en de Peelbanen waarover je wandelt zijn de paden waarover de turfsteker zijn turf vervoerde. Tijdens deze Turfstekertocht krijg je informatie over het verleden van De Peel, maar is er natuurlijk ook aandacht voor de natuur. In De Peel is het altijd verrassend wat je tegenkomt! 

De Turfstekerstocht op zondag 8 februari duurt 2 tot 2,5 uur en de route is 6 tot 7 kilometer lang. Starten om 13.30 uur bij de balie van het Buitencentrum aan de Moostdijk 15 te Ospel. Tip: draag stevige, liefst waterdichte schoenen.

Vooraf reserveren via:  www.staatsbosbeheer.nl/turfstekerstocht Deelname is inclusief koffie/vlaai na afloop in het Buitencentrum.

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.