Panningen, Netherlands
Terug

Vier voetbalclubs in Peel en Maas bundelen krachten in bovenbouw jeugd

Samenwerking voetbalclubs

Vertegenwoordigers van de besturen van PEC’20, BEVO Beringe, SV Grashoek en VV Koningslust tijdens het ondertekenen van de samenwerkingsovereenkomst.

PEC’20, BEVO Beringe, SV Grashoek en VV Koningslust gaan vanaf het seizoen 2026-2027 samenwerken in de bovenbouw van hun jeugdafdelingen. De samenwerking begint bij de JO17- en JO19-teams. De clubs willen daarmee zorgen dat jeugdspelers ook in de toekomst kunnen blijven voetballen met leeftijdsgenoten en op een passend niveau.

 | Aangepast op

Steeds moeilijker
De vier verenigingen merken dat het vooral bij de oudere jeugd steeds lastiger wordt om voldoende spelers bij elkaar te krijgen. Kleinere leeftijdsgroepen, wisselende beschikbaarheid van spelers en de overstap naar de senioren maken het moeilijker om zelfstandig volledige teams te vormen.

Volgens de clubs kan dit gevolgen hebben voor het voetbalplezier, de ontwikkeling van spelers en de kwaliteit van trainingen en wedstrijden. Daarom zijn de vier verenigingen met elkaar in gesprek gegaan over de toekomst van het jeugdvoetbal in de regio.

Lid van eigen club
De samenwerking krijgt vorm in zogenoemde samenwerkende teams, oftewel ST-teams. Spelers blijven daarbij gewoon lid van hun eigen vereniging. Ook houden zij de band met hun eigen club en blijven zij vanuit die vereniging doorstromen naar de seniorenteams.

Het betreft nadrukkelijk een samenwerking waarbij iedere club haar eigen identiteit behoudt. De samenwerking is vooral bedoeld om samen voldoende spelers beschikbaar te hebben voor de JO17- en JO19-categorieën.

Geëvalueerd
De clubs beginnen komend seizoen met de samenwerking. Tijdens het seizoen bekijken de vier verenigingen gezamenlijk of de samenwerking aan de verwachtingen voldoet. Op basis daarvan wordt later bepaald hoe de samenwerking verder wordt voortgezet.

Lees ook

fietsen

Meer fietsongelukken in Peel en Maas, hoogste aantal in ruim tien jaar

Het aantal verkeersongevallen waarbij fietsers betrokken zijn in Peel en Maas is vorig jaar gestegen. In 2025 waren 34 fietsers betrokken bij een ongeluk. Dat is het hoogste aantal sinds 2014, toen er dertig fietsongelukken werden geregistreerd.

Samenwerking voetbalclubs

Vier voetbalclubs in Peel en Maas bundelen krachten in bovenbouw jeugd

PEC’20, BEVO Beringe, SV Grashoek en VV Koningslust gaan vanaf het seizoen 2026-2027 samenwerken in de bovenbouw van hun jeugdafdelingen. De samenwerking begint bij de JO17- en JO19-teams. De clubs willen daarmee zorgen dat jeugdspelers ook in de toekomst kunnen blijven voetballen met leeftijdsgenoten en op een passend niveau.

groenekruis_logo_rgb

Agenda

Groene Kruis: Alles over Vrouwengezondheid

Van hormonen tot leefstijl: Alles over vrouwengezondheid tijdens nieuw event van Groene Kruis Ledenorganisatie. Een dag voor elke vrouw die wil investeren in haar gezondheid.

Postkantoorlocatie-Panningen

Voormalig postkantoorterrein in Panningen krijgt definitief parkeerterrein

Het tijdelijke parkeerterrein op de hoek van de Raadhuisstraat en Patersstraat in Panningen wordt definitief ingericht. De werkzaamheden beginnen maandag 31 augustus en duren naar verwachting vier weken. Het terrein krijgt nieuwe bestrating, een andere rijroute en meer groen.

DagvdOuderen

Aanmelden tot 28 september

Dag van de Ouderen Peel en Maas 2026

Het Senioren Netwerk Peel en Maas organiseert vrijdag 9 oktober 2026 een Dag van de Ouderen.

milou

Rechtszaak nieuw hoofdstuk in verhaal achter documentaire van Bart Hölscher

De documentaire Milou’s strijd gaat door van filmmaker Bart Hölscher uit Baarlo krijgt een aangrijpend vervolg. De ouders van de 17-jarige Milou, die in 2023 overleed door euthanasie, stonden dinsdag voor de rechtbank in Den Haag. Ze willen achterhalen wie de artsen en psychiaters zijn die na haar overlijden een omstreden brief aan het Openbaar Ministerie stuurden.