gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Visvereniging in Helden viert 50-jarig jubileum

a70f724b3417f3a48d4f53386712c88a

Visvereniging HSV De Ruisvoorn bestaat dit jaar precies vijftig jaar. Dat werd zaterdag feestelijk gevierd aan de bekende visvijver in Helden, een rustige en natuurrijke plek die ooit ontstond uit zand- en grindwinning.

 | Aangepast op
Groot gat
“Toen lag hier alleen een groot gat,” blikt voorzitter John Kluijtmans terug. “Een aantal vissers die al jaren samen viste, wilde er graag een echte visvijver van maken. In overleg met de gemeente is dat toen gelukt. Er zijn zelfs mensen die er vanaf het allereerste begin bij zijn.” De visvijver groeide door de jaren heen uit tot een geliefde plek voor sportvissers uit de regio.

De vereniging draait nog altijd volledig op vrijwilligers. Een prestatie waar ook wethouder Erik Nijssen van de gemeente Peel en Maas bewondering voor heeft. “Een vereniging die al vijftig jaar bestaat, dat is iets om trots op te zijn. En als zo’n club ook nog eens op een mooie manier met de natuur omgaat, dan word ik daar als wethouder heel enthousiast van.”

Vooruitkijken
Ter ere van het jubileum werd er bij de vijver een jubileumboom geplant, als blijvende herinnering aan deze mijlpaal. Volgens Kluijtmans kijkt de vereniging vooral vooruit. “Het is prachtig om terug te kijken op vijftig mooie jaren, maar het is belangrijker om naar de toekomst te kijken. Ik zie de laatste jaren steeds meer vissers én jeugd bij onze wedstrijden. Dat geeft vertrouwen. We willen er over vijftig jaar nog steeds zijn.”