Panningen, Netherlands
Terug

Vlas- en woldag bij Museumdorp De Locht

3f99419a2fbbd66c23bcd21ffd576172.jpg

Museumdorp De Locht staat zondag 28 september in het teken van vlas en wol. Van vlas tot linnen, van vacht tot draad.

 | Aangepast op
Bezoekers ontdekken hoe deze grondstoffen eeuwenlang werden verwerkt tot kostbare stoffen en producten. Van repelen, hekelen, roten en braken tot spinnen en weven. Alle stappen worden gedemonstreerd door de vrijwilligers; van vlas tot linnen en van vacht tot draad.

De vlas- en woldag is een dag vol historische ambachten, interessante lezingen en leuke activiteiten. Je ziet de spinsters in actie, leer hoe garen wordt geweven tot doek en ontdek oude handwerktechnieken als bandweven, kaardweven en breien. Je mag ook zelf proberen. Daarnaast zijn er ook demonstraties van andere oude ambachten.

In het bakhuisje worden speciale lekkernijen met lijnzaad gebakken, vlasvlaai en pannenkoeken. Ook klinkt er vrolijke muziek van Blaaskapel De Breethaler.

LochtKids: wollig weven
Kinderen kunnen zich creatief uitleven tijdens de LochtKids activiteit: Wollig Weven. Ze kunnen zelf proberen van wol een draad te draaien en hiermee gaan weven. Niet op een weefgetouw, maar rond een steen of op een kaartje, compleet met kleurrijke versiersels. Daarnaast kunnen kinderen zelf ontdekken hoe wol vervilt of meekijken hoe olie uit lijnzaad wordt geperst.

Vlas en wol speelden eeuwenlang een belangrijke rol in de streek. Daarom besteedt het museum in zijn vaste collectie uitgebreid aandacht aan dit erfgoed. Museum De Locht laat het verleden tot leven komen, een belevenis voor jong en oud.

Vlas- en woldag
Datum: zondag 28 september Tijd: 10.00 tot 17.00 uur Locatie: Museumdorp De Locht in Melderslo
7a1f65d43dc717283002d7a7438a9fc3.jpg

Lees ook

dok6 theater.jpg

Kaartverkoop nieuwe theaterseizoen gestart

De kaartverkoop voor het nieuwe theaterseizoen van DOK6 Theater is gestart. Sinds vorige week zijn tickets verkrijgbaar voor een programma met muziek, cabaret, theater en familievoorstellingen.

Claessens en Manders.png

Hoogtepunten en reacties

BEVO HC sluit seizoen met opgeheven hoofd af na uitschakeling tegen Volendam

Het seizoen van HUMBY BEVO HC zit erop. De ploeg uit Panningen won zondag weliswaar de tweede halve finale van het Nederlands kampioenschap tegen HV Volendam, maar de zware 32-19 nederlaag van een dag eerder bleek uiteindelijk te groot om nog goed te maken.

bevo finale.jpg

Seizoen voorbij

Geen NK-finale voor BEVO HC, wel zege in return tegen Volendam

De handbalheren van HUMBY BEVO HC zijn door HV Volendam uitgeschakeld in de strijd om de Nederlandse landstitel. Het is de ploeg van coach Bartek Konitz niet gelukt om de ruime 32-19 achterstand uit het heenduel goed te maken. In Panningen werd er zondag wel gewonnen: 25-24.

oldtimer.jpg

Oldtimers verzamelen zich bij Kasteel de Keverberg tijdens internationale ontmoetingsdag

De kasteeltuin van Kasteel de Keverberg vormt op zondag 7 juni het decor voor een groot oldtimertreffen. Het evenement wordt georganiseerd in het kader van het partnerschap tussen Peel en Maas en Grevenbroich en staat in het teken van ontmoeting, historie en klassieke voertuigen.

Bevo Hc in actie Silke Hermkens.JPG

Volg de return van BEVO vandaag online

Na de dreun in Volendam staat HUMBY BEVO HC zondagmiddag voor misschien wel de moeilijkste opdracht van het seizoen. In sporthal De Heuf moet de ploeg van coach Bartek Konitz vanaf 17.00 uur een achterstand van dertien doelpunten zien weg te poetsen om alsnog de finale van het Nederlands kampioenschap te bereiken.

sacrifice.jpg

Documentaire ‘The Sacrifice’ geselecteerd voor Sheffield DocFest MeetMarket

De documentaire The Sacrifice van filmmakers Sander Selen uit Egchel, Ruud Lenssen uit Horst en Bas van der Zwaan uit Lomm is geselecteerd voor het prestigieuze MeetMarket van Sheffield DocFest 2026. Uit meer dan 600 inzendingen werd het project gekozen voor deelname aan één van de belangrijkste documentaire-industrie-evenementen ter wereld.