Het college van Beesel
De VLP-fractie in de gemeenteraad van Beesel wil inzicht in de financiële gevolgen van de uitbreiding van het college van burgemeester en wethouders. De partij heeft hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college en vraagt om een volledig overzicht van de extra kosten die samenhangen met de uitbreiding van drie naar vier wethouders.
Aanleiding is de benoeming van een nieuw college op 11 mei, gevormd door Samen Verder Beesel en het CDA. Volgens de VLP heeft binnen de gemeenteraad geen inhoudelijke discussie plaatsgevonden over de noodzaak van de uitbreiding van de wethoudersformatie of de financiële gevolgen daarvan. De fractie vindt dat de raad, gezien haar controlerende taak en de financiële uitdagingen waar de gemeente voor staat, volledig inzicht moet krijgen in de kosten.
Vergoedingen
De partij wil onder meer weten wat de salarissen en vergoedingen van de wethouders bedragen bij verschillende deeltijdaanstellingen en hoeveel de uitbreiding jaarlijks extra kost aan salarissen, werkgeverslasten en sociale premies. Ook vraagt de VLP naar de kosten voor extra bestuursondersteuning, representatie, opleidingen, een extra werkplek en andere indirecte uitgaven.
Gevolgen
Daarnaast wil de fractie duidelijkheid over de financiële gevolgen van pensioenopbouw en eventuele wachtgeldverplichtingen voor een vierde wethouder. Ook wordt gevraagd naar eventuele incidentele kosten, zoals inwerkprogramma's of aanpassingen in het gemeentehuis.