Panningen, Netherlands
Terug

Voetbaltrainer Gé Ummenthun stopt na bijna 50 jaar: “Het is goed zo”

a4cbf04270d30d2f5950aa485cca4479.jpg

Na een loopbaan van bijna 50 jaar neemt trainer Gé Ummenthun afscheid van het amateurvoetbal. De 75-jarige coach uit Hout-Blerick staat deze week voor het laatst op het veld bij BEVO in Beringe.

 | Aangepast op
“Het voelt niet prettig, maar het is klaar voor mij,” vertelt Ummenthun op sportpark Beringe Buiten. Hij trainde in zijn carrière vele clubs in Peel en Maas, zoals MVC’19, RKMSV, SV Egchel en VV Koningslust. Ook stond hij langs de lijn bij Heythuysen, Meterik en Melderslo.

Gezondheidsproblemen
Ummenthun begon zijn trainersloopbaan in zijn eigen dorp, bij HBSV. “Van begin tot eind ben ik altijd gemotiveerd geweest voor de trainingen en wedstrijden,” blikt hij terug. “Totdat ik zelf gezondheidsproblemen kreeg. Dat was niet leuk. Toen had ik al 43 jaar getraind en maar vier trainingen gemist. Daarna ging het wat minder.”

De veteraan kijkt vooral met trots terug op zijn carrière. “De hoogtepunten zijn natuurlijk de kampioenschappen en promoties. In Leunen werden we twee keer tweede. In 1984 werd ik kampioen met Hout-Blerick. Geweldig, in mijn eigen dorp.” Kritiek kreeg Ummenthun ook. “Dan zeggen mensen dat ik iets fout heb gedaan. Dikke neus, zeg ik dan.”

Groot afscheid
Bij BEVO leeft het afscheid van Ummenthun sterk. Voorzitter Joost van den Beucken heeft veel waardering voor de trainer. “We hebben al snel samen besloten om na dit seizoen te stoppen. Door de degradatie is het ook lastig geworden. Maar we nemen op een mooie manier afscheid van Gé.”

Van den Beucken vervolgt: “Hij heeft 49 jaar in het amateurvoetbal gewerkt en veel bereikt. Hij is bij alle clubs nog welkom. Dat zegt veel over hem als mens. Hij is een echt mensenmens en heel betrokken bij de spelers.”

Zwaar seizoen
Het huidige seizoen is moeilijk voor BEVO. De club heeft slechts drie punten uit 21 wedstrijden. Afgelopen weekend verloor het elftal nog met 11-1. Toch is er veel respect voor de trainer. Speler Sam van Rijt zegt: “Zijn fanatisme blijft mij bij. Hij wil altijd meedoen. Op zijn leeftijd is dat bijzonder. Jammer dat hij stopt.”

Zelf voelt Ummenthun dat het goed is zo. “We hebben één wedstrijd gewonnen dit jaar. Daar heb ik van wakker gelegen. Toen dacht ik: dit is het me niet waard.”

Supporter
Hoewel hij stopt als trainer, blijft Ummenthun het voetbal volgen. Sterker nog: mensen zullen Ummenthun nog wekelijks langs de zijlijn zien staan. Als supporter. “Mijn kleinzoon voetbalt in Maasbree, andere kleinkinderen in Rosmalen. Mijn kleindochter doet aan hockey in Den Bosch. Dan kan ik daar mooi naartoe.”

Vrijdag staat Ummenthun voor de laatste keer op het trainingsveld, om zondag voor het laatst als coach langs de lijn te staan.

Lees ook

VieCuri-Beroepenproeverij.jpg

Beroepenproeverij bij VieCuri

Ziekenhuis VieCuri organiseert op zaterdag 31 januari 2026 van 10.00 tot 13.00 uur een Beroepenproeverij voor scholieren, studenten en hun ouders. Weet jij al wat je later wilt worden, wil jij jezelf oriënteren of heb je nog geen idee welke opleiding je gaat kiezen? VieCuri helpt graag door je te laten kennismaken met de vele beroepen die je in het ziekenhuis tegenkomt.

PhilaVenlo.jpg

Phila Venlo Postzegelruilbeurs

Filatelistenvereniging Phila Venlo organiseert een grote postzegelruilbeurs met wilde veiling.

Hoeve de Bongerd Markt.png

Beeselse Lijst maakt zich zorgen om sluiting Hoeve de Bongerd

Over een paar weken sluit Hoeve de Bongerd in Beesel definitief de deuren. Dat is volgens de Beeselse Lijst een groot gemis voor het dorp en voor de gemeente. Fractievoorzitter en lijsttrekker Rob Ambaum gaat daarom vragen stellen aan het college. De partij wil kijken of het pand op een andere manier gebruikt kan blijven worden.

rob wanten.jpg

Wethouders verdelen taken na vertrek Rob Wanten

Met het vertrek van wethouder Rob Wanten op 5 februari wordt de verdeling van zijn portefeuille aangepast. Wethouder Vaasen neemt het grootste deel van Wantens taken over, terwijl enkele specifieke onderwerpen worden overgenomen door wethouders Van Lierop en Nijssen. Deze tijdelijke verdeling geldt tot het aantreden van een nieuw college na de gemeenteraadsverkiezingen.

tijs.jpg

Verkiezingen

Podcast: Tijs van Lierop (Lokaal Peel en Maas): ‘Samenwerken is essentieel voor Peel en Maas’

Tijs van Lierop, lijsttrekker van Lokaal Peel en Maas en huidig wethouder, is deze week te gast in de politieke podcast van Omroep P&M. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen sprak hij over zijn ervaringen als wethouder, de samenwerking in de regio en de belangrijkste thema’s voor de komende jaren.

Schermafbeelding 2026-01-28 163026.png

Gijs over de Grens duikt in het Meijels dialect

In een nieuwe aflevering van Gijs over de Grens trekt Gijs naar Meijel, waar hij op bezoek gaat bij Roel en Peter van de stichting Pròt mèr Mééls. Zij nemen hem mee in een belangrijk onderdeel van de Meijelse identiteit: het Meijels dialect.