VV Baarlo speelt ook volgend seizoen in de vierde klasse. De derby in de nacompetitie tegen VV Koningslust werd met 3-0 gewonnen. Daardoor moeten de geel-zwarten genoegen nemen met nog een seizoen vijfde klasse.
Veel op het spel
Het duel werd gespeeld op neutraal terrein, in dit geval sportpark De 3-Sprong in Maasbree. Baarlo streed voor lijfsbehoud na een moeizaam seizoen waarin de ploeg lang tegen degradatie vocht. Vorig seizoen degradeerden de Baarlonaren al uit de derde klasse en een nieuwe degradatie zou betekenen dat de club in twee jaar tijd twee niveaus zakt.
Bij Koningslust overheerste vooraf juist het positieve gevoel van een geslaagd seizoen. De ploeg van trainer Björn Vondenhoff bereikte via de nacompetitie de finale en ziet promotie naar de vierde klasse als de beloning voor een sterk voetbaljaar.
Openingstreffer
Baarlo begon sterk aan de wedstrijd en kreeg al binnen drie minuten een enorme kans op de openingstreffer. De bal werd goed klaargelegd, een slim overstapje volgde, maar de doelman van Koningslust wist redding te brengen. Tien minuten later kregen de Baarlonaren, die op papier thuis speelden, een mogelijkheid uit een hoekschop. Aan het kopballetje kon alleen geen richting worden meegegeven.
Direct daarna ontstond het eerste gevaar van Koningslust. De aanval zag er veelbelovend uit, maar van een doelpoging kwam het niet. Na dit moment kabbelde de wedstrijd voort zonder echte kansen. Wel bleef Baarlo de betere ploeg en dat kwam in de 27e minuut ook tot uiting in de score. Een scherp aangesneden voorzet belandde op het hoofd van de Baarlose aanvaller, die keurig binnenkopte in de rechterbovenhoek: 1-0.
Drukte langs de lijn
Supporters van beide clubs wisten de weg naar het sportpark in Maasbree, normaal gesproken de thuisbasis van MVC’19, goed te vinden. Langs de zijlijn lieten de fans zich veelvuldig horen en op slag van rust konden die uit Baarlo voor de tweede keer juichen. Eerst was er nog een mispeer, maar in de aanval die volgde was het alsnog raak. Met een subtiele voetbeweging werd het 2-0 en dat was ook de ruststand.
In de tweede helft moest Koningslust meer risico’s gaan nemen om terug te komen in de wedstrijd. De ploeg had iets meer balbezit, maar kwam slechts moeizaam tot een vloeiende aanval. Baarlo was sterker in de fysieke duels en daar hadden de bezoekers het duidelijk moeilijk mee.
Beslissing
Na een uur voetballen in Maasbree schreeuwden de Baarlonaren om een penalty na contact in het strafschopgebied. De scheidsrechter wilde daar niet aan en wuifde de protesten weg. Vijf minuten later lag de bal wel in het net. Nadat de keeper van Koningslust eerst nog knap redding bracht, had hij daarna geen antwoord op de kopbal van Baarlo uit een hoekschop: 3-0.
Dit doelpunt betekende de beslissing in de wedstrijd. Koningslust was niet bij machte om het spel met een slotoffensief naar zich toe te trekken, terwijl Baarlo het duel simpel uitspeelde. Beide teams kregen nog een goede mogelijkheid om te scoren, maar slaagden daar niet in.
Zo bleef het bij 3-0. Met het laatste fluitsignaal kwam een einde aan een wedstrijd waarin voor beide clubs veel op het spel stond. Baarlo bewerkstelligt handhaving in de vierde klasse, terwijl Koningslust volgend seizoen opnieuw een niveau lager uitkomt.