Panningen, Netherlands
Terug

Zangeres Cherise Brummans uit Beringe maakt indruk: “Ik wil hier alles uit halen”

fce3b15ce9a7461ae29ac406ad04bc7b

Ze komt uit Beringe, stond op Plankenkoorts Festival in Venlo en bracht inmiddels twee nummers uit op Spotify. Zangeres Cherise Brummans is nog maar net begonnen, maar maakt nu al indruk. “Ik ben heel nieuw als artiest, maar ik ga hier héél hard in.”

 | Aangepast op
Slaapkamer
Cherise zingt al sinds ze klein was, vertelt ze. “Het begon gewoon thuis, op mijn kamer, muziek opzetten en meezingen. Twee jaar geleden ben ik begonnen met zangles, omdat ik voelde dat ik mijn passie serieuzer wilde nemen. Ik wist dat ik hier iets mee wilde doen en wilde echt aan mijn stem werken.”

Die stap bleek het begin van een stroomversnelling. Cherise besloot zich in te schrijven voor Plankenkoorts Festival in Venlo. “Dat was super spannend, maar ook zo gaaf. Ik werd derde, dat had ik totaal niet verwacht. Dat gaf me echt een boost.”

Breed muzikaal palet
Wat ze toen nog niet wist: haar optreden werd niet alleen door het publiek gewaardeerd, maar trok ook de aandacht van producers. Sindsdien werkt Cherise met meerdere van hen samen. Ook schrijft ze eigen nummers. “Ik wil meer doen met originele muziek, zelf creëren, mijn eigen stijl ontwikkelen.”

Wat die stijl precies is, weet ze nog niet helemaal. “Ik zit nog in een soort ontdekkingsfase. Deep house en elektronische melodieën trekken me aan, maar ik vind pop ook heel leuk. En soms denk ik ineens: soul of jazz, dat lijkt me ook interessant. Ik wil gewoon van alles proeven om te kijken wat echt bij me past.”

Herkenbaar stemgeluid
Haar muzieksmaak is net zo breed. “Ariana Grande is altijd een van mijn favoriete artiesten geweest, net als Dua Lipa. Ik hou ervan hoe zij pop combineren met elektronische invloeden. Maar ook artiesten als Miley Cyrus, Martin Garrix en Amy Winehouse inspireren me. Best uiteenlopend allemaal,” lacht Cherise.

Dat haar stem raakvlakken heeft met die van Amy Winehouse, hoort ze vaker. “Ik heb pas nog een cover van Amy uitgebracht. Die wordt goed beluisterd. Dat soort reacties geven me vertrouwen dat ik op de goede weg ben.” Cherise kijkt vol ambitie naar de toekomst. “Ik wil me blijven ontwikkelen, blijven schrijven en vooral blijven genieten. Muziek maken geeft me zoveel energie. Het voelt soms nog onwerkelijk dat ik dit echt aan het doen ben, maar ik weet zeker: dit is pas het begin.”

Lees ook

hans reijnders32

Jarige Hans Reijnders (80) geëerd met expositie van zijn cursisten in Baarlo

De Venlose beeldhouwer Hans Reijnders is 80 jaar geworden. Zijn cursisten grepen die bijzondere verjaardag aan om hun leermeester in het zonnetje te zetten. Met een feest én een expositie van werken van 33 cursisten eren ze de kunstenaar die hen al jarenlang inspireert.

4-9RondjeKunstBaarlo

Baarlo Kreatief viert 30-jarig jubileum in 2026

Baarlo Kreatief bestaat in 2026 dertig jaar. De vereniging brengt sinds 1995 creatieve inwoners van Baarlo samen en kijkt komend jaar terug op drie decennia vol kunst, workshops, exposities en bijzondere projecten.

schutteirj kessel

Voortbestaan schutterij St. Hubertus Kessel in gevaar

Schutterij St. Hubertus doet een dringende oproep aan de inwoners van Kessel en Kessel-Eik. Door een nijpend tekort aan leden staat het voortbestaan van de vereniging op het spel. Het traditionele koningsschieten, dat gepland stond voor 29 augustus, is inmiddels afgelast.

chenell taylor

Chenell Taylor uit Panningen wint wereldtitel Mrs Tourism World

Chenell Taylor uit Panningen heeft de internationale titel Mrs Tourism World 2026 gewonnen. Tijdens de verkiezing vertegenwoordigde de 33-jarige Nederland. Op sociale media reageert ze geëmotioneerd op haar overwinning.

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Joris Rietveld

Van kungfu-training naar mentale gevangenis: Joris doet zijn verhaal over sekte

Wat begint met een interesse in kungfu, groeit langzaam uit tot een wereld van angst, afhankelijkheid en geweld. Joris Rietveld doet in een boek zijn verhaal over de groep rond de inmiddels veroordeelde kungfuleraar René L., die jarenlang actief was in Kessel. “Je stapt niet in een sekte. Je raakt in een dynamiek die steeds toxischer wordt.”