Panningen, Netherlands
Terug

Zitting bij Raad van State over vergunningen Zonnepark De Schorf

Zonnepark zonnepanelen stock.jpg

Stockfoto.

Op 25 maart 2026 is er een zitting bij de Raad van State over de omgevingsvergunning voor Zonnepark De Schorf in Beringe. Tijdens deze zitting worden twee beroepen behandeld.

Redactie |  | Aangepast op

Het gaat om het beroep van de gemeente en de initiatiefnemers tegen een eerder verleende vergunning die vervolgens is vernietigd. Ook wordt het beroep behandeld van een ander persoon tegen de nieuwe omgevingsvergunning die daarna is verleend.

Vernietigde vergunning
De rechtbank vond begin 2024 dat er onvoldoende was onderbouwd waarom het zonnepark nodig is. Verder was de rechtbank van mening dat het besluit over het verlenen van de omgevingsvergunning ook moest worden voorgelegd aan de gemeenteraad van Peel en Maas, wat niet was gebeurd. Eind 2024 werd opnieuw een omgevingsvergunning voor het Beringse zonnepark ingediend.

Uitspraak Raad van State
Naar verwachting wordt er op de dag van de zitting bij de Raad van State, op 25 maart, geen uitspraak gedaan. Meestal stelt de Raad van State vragen aan alle betrokken partijen. Zo verzamelt de rechter extra informatie.

De uitspraak volgt vaak binnen zes weken na de zitting. Het is nog niet duidelijk wanneer er precies een beslissing komt.