Panningen, Netherlands
Terug

Zorgen over scheurvorming zwembad De Bercken

732d0ecbcf44dc514a85d28c52680b65.jpg

De politiek in Beesel vraagt zich af of het plan voor de reparatie van het ondiepe bad van De Bercken in Reuver niet groter getrokken moet worden. Dat werd in een commissievergadering duidelijk.

Deborah Parren |  | Aangepast op
In het ondiepe bad zitten scheuren die hersteld moeten worden. Een reparatie daaraan in maart vorig jaar hield uiteindelijk maar twee weken stand. Het stichtingsbestuur van De Bercken heeft daarna verschillende herstelmogelijkheden laten onderzoeken. Volgens het bestuur is een nieuw zwembad storten de enige langdurige oplossing.

Volgens Edwin Ransz, beleidsmedewerker van de gemeente Beesel, is het zwembad, dat in 1966 werd aangelegd, constructief wel veilig. Gé Derks, fractievoorzitter van VLP, is bang dat het probleem van het ondiepe bad zich later ook voor gaat doen in het diepe bad. Maar volgens Peter van der Biezen, bestuurslid van De Bercken, zijn er geen enkele aanwijzingen dat het bad beschadigd raakt waardoor dezelfde problemen zich voor gaan doen. "Bij het ondiepe bad was met onderzoek te zien dat de coating kapot was en dat het beton was aangetast. Daarop is een boring gedaan. Het beton was al slecht waar de scheuren zaten. Op sommige plaatsen was het beton al bijna verpulverd." Bij scans in het diepe bad was er volgens hem geen aanleiding om daar ook een boring uit te voeren. De coating in de zwembaden wordt volgens Van de Biezen elk jaar eraf gehaald.

Door de scheur in het ondiepe bad is destijds 15 tot 35 kuub water de bodem ingelopen door de scheur. "Het chloorwater loopt dan in de bodem en daar hoort het niet thuis", reageert wethouder Marcel Roelofs. "Het is nooit goed als het gebeurt." Afgelopen zomer was er geen lekkage, omdat het bad door de coronacrisis niet gevuld was.

Het college van B&W stelt aan de raad voor om een krediet beschikbaar te stellen van 199.000 euro voor het herstel van het zwembad. De partijen gaan in een opiniërende vergadering verder praten over hoe het probleem moet worden opgepakt.

Foto: iStock

Lees ook

RepairCafé.jpg

Agenda

Repareren in het Repair Café Reuver

Er is weer een Repair Café in de Reuverse Bieb op zaterdag 14 maart van 10.00 tot 13.00 uur. Defecte spullen kun je aanbieden tot 12.30 uur.

DansSalon.jpg

Agenda

DansSalon

Voor iedereen die graag danst is er elke tweede donderdag van de maand een dansmiddag.

649071725_1370488138445152_1192727222919206760_n.jpg

Verkiezingen

Landelijke politici op campagne in Peel en Maas

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart krijgen lokale partijen in Peel en Maas steun van landelijke politici. Zo bracht VVD-minister Thierry Aartsen zaterdag een bezoek aan het centrum van Panningen, waar hij samen met lokale VVD-leden sprak met ondernemers en aandacht vroeg voor het behoud van gratis parkeren. Vrijdag was CDA-Tweede Kamerlid Judith Bühler ook al in Panningen.

BEVO HC - HC Visé.png

Samenvatting

Bekijk hier de hoogtepunten van BEVO HC – HC Visé (31-31)

De handballers van HUMBY BEVO HC hebben zaterdag een punt overgehouden aan het duel met HC Visé in de Super Handball League. In sporthal De Heuf zorgde Julian Mumme met een benutte strafworp in de allerlaatste seconde voor de eindstand: 31-31.

Schermafbeelding 2026-03-09 121627.png

PEC’20 verliest nipt bij koploper Stiphout Vooruit

PEC’20 heeft zondag een nipte nederlaag geleden op bezoek bij Stiphout Vooruit. In een aantrekkelijk duel in de derde klasse G trok de koploper uiteindelijk met 2-1 aan het langste eind.

Schermafbeelding 2026-03-09 105110.png

Samen aan tafel tijdens iftar in Kessel: ontmoeting en verbinding centraal

In Kessel kwamen vrijdagavond zo’n honderd mensen uit de regio samen voor een gezamenlijke iftar-maaltijd. Tijdens deze bijeenkomst werd na zonsondergang het vasten van de ramadan verbroken, maar de avond stond vooral in het teken van ontmoeting en verbinding tussen verschillende groepen in de samenleving.