De opdracht vooraf was helder: winnen. PEC’20 begon de laatste speelronde met een minimale voorsprong op de directe concurrentie. Ondanks het feit dat MMC al zeker was van degradatie, was er bij PEC niemand die de tegenstander onderschatte.
Trainer Roy Schijven moest het doen zonder de geblesseerde Jeroen Beeks, die normaal gesproken samen met Roy Cuppen het centrale verdedigingsduo vormt. Lars Nijssen nam zijn plaats in, waarmee de basisopstelling verder identiek was aan die van een week eerder tegen Lierop.
Vroege voorsprong en snelle gelijkmaker
PEC begon sterk aan de wedstrijd. Al in de derde minuut was Ramon Sijben dicht bij de openingstreffer na een fraaie solo, maar hij stuitte op MMC-doelman Sjors Coumans. In de twaalfde minuut was het wel raak: Jordi Kirkels krulde de bal vanaf 25 meter schitterend in de bovenhoek, 1-0.
Lang kon PEC niet genieten van de voorsprong. Na een defensieve fout kwamen de bezoekers uit Weert in de 18e minuut op gelijke hoogte via Jesse Duret: 1-1. PEC bleef de betere ploeg, maar echte grote kansen bleven in het vervolg van de eerste helft uit.
Uithaal in de tweede helft
Na rust bleef aanvoerder Roy Cuppen geblesseerd achter in de kleedkamer. Zijn plek werd ingenomen door Thijs Beerkens, terwijl Rowan van den Dungen als linksback het veld betrad.
De tweede helft was volledig voor PEC’20. Auke Houben was de grote man aan de rechterflank. In de 56e minuut leverde hij een perfecte voorzet af die door Ramon Sijben werd binnengeschoten: 2-1. Een minuut later was het opnieuw Houben die aan de basis stond van een treffer; zijn voorzet werd dit keer verzilverd door Jordi Kirkels: 3-1.
PEC denderde door. Houben was in de 65e minuut zelf dicht bij een doelpunt met een snoeihard schot van dertig meter. De weerstand van MMC zakte weg en PEC profiteerde optimaal. Sijben maakte zijn tweede van de middag in de 72e minuut (4-1), invaller Nick Wilmer tekende vijf minuten later voor de 5-1, en de ook ingevallen Dion Cuijpers bepaalde in de 79e minuut de eindstand op 6-1.
Afscheid van doelman Jordy Nelissen
In de slotfase nam PEC op passende wijze afscheid van doelman Jordy Nelissen. Na negen seizoenen als vaste sluitpost van Panningen 1 en later PEC’20 1 kreeg hij een publiekswissel en een warm applaus van spelers, staf en supporters. Tom van Kempen nam zijn plek onder de lat over.
Opluchting en tevredenheid
Scheidsrechter Schnitzler uit Venlo floot na negentig minuten af. De opluchting bij spelers, staf en aanhang was groot. PEC’20 blijft ook volgend seizoen actief in de derde klasse. Voor nu wacht een welverdiende vakantie.