Panningen, Netherlands

Samenwerking voor lokale energie van windparken

Windpark Egchelse Heide, Windpark De Kookepan, burger energiecoöperaties Peel Energie, Leudal Energie en Eneco zijn een samenwerking aangegaan om de energie van de twee windparken grotendeels lokaal te kunnen leveren.
Deborah Parren | 11 augustus 2021 10:23 | Aangepast op 11 augustus 2021 10:23
De laatste fase van de opbouw van de acht windmolens van windpark Egchelse Heide en windpark De Kookepan is inmiddels aangebroken.

Opgewekte stroom

Het is de bedoeling dat de windmolens van de twee parken jaarlijks een hoeveelheid stroom gaan opwekken die geleverd kan worden aan zo'n 30.000 huishoudens. De opgewekte stroom wordt lokaal ingezet. Dat betekent dat alle inwoners en bedrijven van de gemeenten Peel en Maas en Leudal gebruik kunnen maken van de groene stroom.

Samenwerking

Met de samenwerking willen de partijen zorgen dat de opgewekte energie in de regio blijft. "We zijn de samenwerking aangegaan om stroom te kunnen verkopen", legt Karin Deckers van Peel Energie en Windpark Egchelse Heide uit. "Wij als energiecoöperaties mogen zelf geen energie verkopen. Daarom zijn we aangesloten bij het energiecollectief OM | Nieuwe Energie. Maar de stroomafzet van alle turbines is zo groot dat ook Eneco als grote energieleverancier een stukje heeft geadopteerd als het ware."

Groene stroom

Inwoners van Peel en Maas en Leudal kunnen nu al bij Peel Energie en Leudal Energie een energiecontract afsluiten voor lokale windenergie. Ze krijgen dan al meteen groene stroom. Vanaf september gaat het dan om groene stroom van beide windparken.

Winst

Mocht er winst worden gemaakt met het opwekken van de windenergie, dan vloeit ook dat terug naar de omgeving. Andere duurzaamheidsprojecten in de omgeving worden daarmee gefinancierd. Ook zal de winst gunstig zijn voor de energierekening van klanten, want de energietarieven worden dan verlaagd.

Begin september vindt de officiële opening van beide windparken plaats.

Lees ook

Wòr Méél Gröts Òp Is wint PopPlaza PopPrijs 2025

Het muziekproject Wòr Méél Gröts Òp Is (WMGOI) heeft de PopPlaza PopPrijs 2025 gewonnen in de catego...

Wedstrijd BEVO HC tegen Sporting Pelt uitgesteld

De wedstrijd tussen HUMBY BEVO HC en Sporting Pelt in de Super Handball League is afgelast. Het duel...

BEVO uitgeschakeld in beker na nederlaag tegen Aalsmeer

HUMBY BEVO is donderdagavond uitgeschakeld in het bekertoernooi. In de kwartfinale verloor de ploeg ...

Column: “Ieder een plek…”

Yusuf en Maryam zijn een beetje wanhopig onderhand. Behorende tot een minderheidsgroep zijn ze terna...

Dag 3 Ut P&M Hoés: volle uitzenddag met muziek, actie en betrokkenheid

Switch Helden staat vrijdag volledig in het teken van dag 3 van Ut P&M Hoés. Van vroeg in de ochtend...

Winter Magic Peel en Maas zoekt vrijwilligers

Morgen opent de schaatsbaan in het hartje van Panningen. De organisatie van Winter Magic Peel en Maa...