Panningen, Netherlands

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combinatiefunctie. Deze kreeg het eerder ook al toegekend, maar de Raad van State oordeelde dat de beoordelingsprocedure opnieuw moest worden uitgevoerd voor 2026.
Youri Buis | 4 december 2025 17:41 | Aangepast op 4 december 2025 17:41
Geen eerlijke kans
Het bedrijf Negen uit Meijel stapte drie jaar geleden naar de rechter omdat het vond dat de gemeente onrechtmatig subsidie had toegekend aan Vorkmeer, zonder een procedure te volgen. Volgens Negen kreeg het hierdoor geen eerlijke kans om in aanmerking te komen voor de subsidie, die bedoeld is voor het bevorderen van sport en bewegen. Het gaat om een bedrag van ruim 265.000 euro per jaar over een periode van 2,5 jaar.

Nieuwe beoordeling
De Raad van State stelde Negen in het gelijk. Besloten werd dat Vorkmeer de subsidie tot eind december 2025 mocht houden, maar voor de periode daarna - tot eind 2026 - moest het college opnieuw een besluit nemen. Van 29 oktober tot 24 november werd er daarom een nieuwe subsidieaanvraagronde gestart. Andere partijen, zoals Negen, konden ook meedingen.

Hoogste score
Een commissie heeft alle aanvragen beoordeeld en vastgesteld dat Vorkmeer de hoogste score behaalde op de criteria. Daarom gaat de subsidie ook in 2026 naar Vorkmeer. De andere geïnteresseerde partijen zijn geïnformeerd over het besluit en hebben hun beoordelingsrapport ontvangen, laat de gemeente weten.

Lees ook

Uitbreiding bedrijventerreinen Peel en Maas onder druk door vol stroomnet

De gemeente Peel en Maas wil de bedrijventerreinen De Schor in Maasbree, De Wielen in Meijel en het ...

Nieuw G-gesprek in Panningen: inwoners met een beperking gaan met elkaar in gesprek

In Panningen vindt op vrijdag 30 januari een nieuw G-gesprek plaats. Deze bijeenkomst is bedoeld voo...

Tarief hondenbelasting blijft gelijk in gemeente Beesel

Beesel is een van de drie Limburgse gemeenten waar de hondenbelasting in 2026 gelijk blijft. Eigenar...

Strooiwagens in Peel en Maas draaien overuren: “Nog genoeg voor de hele winter”

De gemeente Peel en Maas is volop bezig met het bestrijden van de sneeuw en gladheid. De buitendiens...

Gemeente onderzoekt toekomst schutterslokaal Egchel na vragen CDA

Schutterij Leonardus Panningen-Egchel gaat de huidige locatie verlaten vanwege de samenwerking met s...

Gemeente heeft plannen voor 267 nieuwe woningen: “Het is een flinke puzzel”

De gemeente Peel en Maas zet in op een forse uitbreiding van het woningaanbod. Verspreid over meerde...