Panningen, Netherlands

Twee nieuwe wethouders in Beesel

De partijen die nu het college in Beesel vormen, blijven dat ook de komende vier jaar. Het CDA Beesel-Reuver-Offenbeek, VLP en Beeselse Lijst gaan een nieuw college vormen. Bram Jacobs, momenteel wethouder namens het CDA, wordt formateur.
De redactie | 29 april 2022 17:45 | Aangepast op 29 april 2022 17:45
Er komen twee nieuwe gezichten in het college. Dat zijn Anouk Huijs (CDA) en Linda Nijssen (VLP). Marcel Roelofs blijft namens de Beeselse Lijst wethouder.

Wethouders
Anouk Huijs, werkzaam in het onderwijs in Beesel, wordt naar alle waarschijnlijkheid wethouder. Ze was bij de verkiezingen lijsttrekker van het CDA. Momenteel werkt Huijs als teamleider op basisschool Bösdael. In 2019 werd ze verkozen tot leerkracht van het jaar.

Linda Nijssen – van den Beucken is de kandidaat wethouder namens de VLP. Momenteel is zij werkzaam binnen het sociale domein in Kerkrade. In het verleden was ze bestuurslid van het trommel en fluitenkorps St. Barbara. Namens de VLP was zij al fractievertegenwoordiger im de gemeenteraad.

Marcel Roelofs is momenteel al wethouder in de gemeente Beesel. Roelofs is momenteel verantwoordelijk voor de portefeuille beleven, fijn wonen en duurzaamheid.

Opvallend is dat Bram Jacobs niet wordt voorgedragen als wethouder. Hij stond bewust als lijstduwer op de lijst en had de ambitie om wethouder te worden. Die kans gunt het CDA aan Huijs, die de afgelopen vier jaar in de gemeenteraad zat.
Akkoord
De partijen zijn donderdag bij elkaar gekomen om te werken aan het coalitieakkoord, waarin bestuurscultuur, portefeuilles en inhoudelijke ambities worden verwoord. De komende week praten de partijen verder over de ambities voor de Beeselse gemeenschap voor de komende vier jaar. Er wordt dan gesproken over de thema’s sociaal domein, economie en investeringen.

31 mei installatie nieuw college
Het doel is om het coalitieakkoord op 30 mei te kunnen presenteren aan de gemeenteraad. Op 31 mei zal de officiële installatie van het nieuwe college plaatsvinden.

Lees ook

D66 presenteert kieslijst voor gemeenteraadsverkiezingen

D66 heeft de kieslijst bekendgemaakt voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. In totaal stell...

Wie Naus toch niet op lijst Lokaal Peel en Maas: stopt na bijna zes raadsperiodes

Wie Naus neemt afscheid van de gemeentepolitiek in Peel en Maas. Na bijna zes raadsperiodes stopt hi...

Beeselse Lijst presenteert verkiezingsprogramma voor periode 2026-2030

De Beeselse Lijst heeft haar verkiezingsprogramma voor de periode 2026 tot en met 2030 bekendgemaakt...

Eerste tien kandidaten Samen Verder Beesel: mix van ervaring en nieuwe energie

Met 34 namen gaat Samen Verder Beesel de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart tegemoet. Dat is het...

Eervol ontslag voor diaken-assistent in Beesel

Bisschop Ron van den Hout heeft een aantal mensen een nieuwe benoeming gegeven of eervol ontslag ver...

Lokale politiek kijkt vooruit naar 2026: ‘Grote opgaven vragen duidelijke keuzes’

Met de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026 in zicht, zijn verschillende lokale politici alvast v...