Panningen, Netherlands

Aanplakborden in Peel en Maas worden gereinigd: “Met schone lei beginnen”

Een van de 35 aanplakborden in Peel en Maas. Gemeente Peel en Maas
De gemeente gaat van 6 tot en met 9 januari de aanplakborden in Peel en Maas reinigen. Alle posters worden verwijderd. Dit doet de gemeente vier keer per jaar, zodat er voor iedereen weer ruimte op de borden ontstaat.
Youri Buis | 3 januari 2025 13:24 | Aangepast op 3 januari 2025 13:24
Omdat driehoeksborden en sandwichborden verboden zijn in Peel en Maas, kunnen organisatoren en ondernemers de aanplakborden gebruiken om iets bekend te maken. Verspreid door de gemeente zijn er in totaal 35 aanplakborden die deze mogelijkheid bieden.

Onvrede
Strenge regels zijn er niet, maar er gelden wel een aantal ongeschreven regels om de borden te gebruiken waarvoor die bedoeld zijn. Eén daarvan schrijft voor dat er alleen over posters mag worden geplakt waarvan de activiteitendatum reeds is verstreken. Dat gaat niet altijd goed, blijkt uit organisatoren die op social media hun onvrede uiten. Zo zou het regelmatig voorkomen dat aankondigingen van actuele evenementen worden bedekt met andere posters, bijvoorbeeld van evenementen die ver van de regio plaatsvinden.

Schone lei
De ongeschreven regels voor het gebruik van aanplakborden gaan vooral over het respectvol omgaan met ‘collega-plakkers’. Volgens een woordvoerder van de gemeente gebeurt dit in de meeste gevallen ook. “Maar helaas niet altijd. We krijgen hier niet veel klachten over, maar we zien wel dat dit voorkomt. We reinigen de borden vier keer per jaar, zodat plakkers dan weer met een schone lei kunnen beginnen.”

Niet zelf verwijderen
Verder worden plakkers gevraagd om het formaat van posters te beperken, net als het aantal aankondigingen. Omdat de gemeente het onderhoud van de borden verzorgt, is het niet toegestaan om posters van anderen zelf te verwijderen. Als er onverhoopt geen ruimte is, wordt dus verzocht om alleen over posters te plakken waarvan de activiteitendatum reeds is verstreken. De gemeente vraagt om hier extra alert op te zijn.

Lees ook

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Peel en Maas werkt aan versterking van weerbaarheid bij noodsituaties

De gemeente Peel en Maas zet de komende tijd stappen om inwoners, ondernemers en organisaties beter ...

Jeugdlintje voor broers Teun en Noud van Heugten uit Kessel

Teun (9) en Noud (6) van Heugten uit Kessel hebben het jeugdlintje van de gemeente Peel en Maas ontv...

Minder vaak GFT opgehaald: tijdelijke aanpassing vanaf 24 november

De inzameling van GFT-afval in Peel en Maas verandert tijdelijk.

Peel en Maas geeft ruimte vrij voor huisvesting arbeidsmigranten

Er zijn weer mogelijkheden voor huisvesters om arbeidsmigranten te huisvesten. De gemeenteraad heeft...