Panningen, Netherlands

Atelier Ruben van Megen op prestigieus design-event in Dubai

Ruben van Megen. foto: Ivar Fotografie
Atelier Ruben van Megen is deze maand vertegenwoordigd op Downtown Design Dubai, het toonaangevende design-event voor het Midden-Oosten. De kunstenaar uit Maasbree is één van de vier Nederlanders die zich daar onder de naam Dutch Collective mag presenteren.
Youri Buis | 6 november 2023 14:41 | Aangepast op 6 november 2023 14:41
Internationaal
Atelier Ruben van Megen ontwikkelt collectible design, producten en interieurs die uitblinken in conceptueel design, esthetiek en materiaalgebruik. Het bekroonde atelier wordt vaak internationaal gepresenteerd, bijvoorbeeld tijdens de Milan Design Week, Design Miami, New York Design Week en Dutch Design Week. Ook zijn de stukken opgenomen in de collecties van verschillende internationale galerijen in Europa en de Verenigde Staten. Van Megen wil graag meer in de Verenigde Arabische Emiraten gaan werken.

Nederlandse cultuur
Van Megen laat tijdens Downtown Design aan de hand van diverse producten zijn vaardigheden op het vlak van conceptontwikkeling, vormgeving en materiaalontwikkeling zien. Zo toont hij onder meer zijn Sandcastles, een collectie van zandsculpturen. Ook zijn lampen zijn present in Dubai, waaronder een nieuwe lamp met de naam ‘Snotneus’. Dat is een tafellamp waarvan het ontwerp is gebaseerd op een Nederlandse olielamp. De lamp verwijst naar de Nederlandse cultuur en naar oud (interieur)gebruik, een terugkerend thema in het werk van Van Megen.

Stand D24
Kijk voor meer info over Downtown Design Dubai op de website van het evenement. Dutch Collective is te vinden in stand D24.

Lees meer over:

Ruben van Megen|Kunst|Dubai|

Lees ook

Kunstexpositie geeft mentale gezondheid een gezicht in Reuver

In de bibliotheek van Reuver is sinds deze week een kunstexpositie te zien over mentale gezondheid. ...

Kunstenaars kleien erop los voor jubileumjaar gemeente Beesel

De gemeente Beesel bestaat 750 jaar en dus is het een feestjaar. Dat wordt gevierd met een keramieke...

Frits uit Beringe creëert kunst uit oud metaal

In de tuin van Frits Verstappen in Beringe is niets zomaar wat het lijkt. Waar anderen afgedankte me...

Kunstenares uit Baarlo maakt trofee voor Cultuurprijs

Elk jaar gaat de winnaar van de Cultuurprijs Peel en Maas naar huis met een bokaal. Kunstenares Elle...

Subsidieregeling voor kunst in openbare ruimte in gemeente Beesel

De gemeente Beesel introduceert een subsidiepot voor kunstenaars die kunstwerken willen maken voor d...

Laatste voorbereidingen voor Kunstfestival in Baarlo

Het kasteelpark in Baarlo is er bijna klaar voor. Zaterdag begint daar het Kunstfestival dat drie we...