Bij Bakkerij Op de Beek werken er zo’n 25 bakkers met een beperking aan het volledige bakproces. Zij worden ondersteund door medewerkers, vrijwilligers en stagiairs. De bakkerij maakt deel uit van zorgorganisatie Dichterbij.
Bakgroepen
De werkzaamheden zijn opgedeeld in drie bakgroepen: brood, cake & wafels en vlaaien & koekjes. Deelnemers werken op een manier die past bij hun mogelijkheden, tempo en talent. Tablets met duidelijke, visuele instructies en gesproken uitleg helpen daarbij.
Verbinding
“Bij ons draait het om verbinding,” zegt coördinator Iris Gatzen. “Het maakt niet uit wie je bent of wat je achtergrond is – iedereen is welkom en telt mee.” Die verbindende aanpak is ook buiten de bakkerij zichtbaar. Zo worden de producten verkocht aan particulieren en lokale bedrijven, bakken deelnemers regelmatig op locatie – zoals bij de kringloopwinkel tegenover de bakkerij – en werken er ook mensen mee via Vluchtelingenwerk, die op deze manier de Nederlandse taal leren in de praktijk.
Uitreiking
In de categorie zijn ook dagbesteding de Wondere Wereld uit Vorden en dagbesteding Samen Top genomineerd. In 2025 worden de prijzen voor de derde keer uitgereikt. Naast Werk & Dagbesteding zijn er ook awards in de categorieën Sport & Vrije tijd, (social) Media & Reclame, Onderwijs & Opleiding en een publieksprijs. Op maandag 24 november is de uitreiking in het AFAS Theater in Leusden.