Panningen, Netherlands

Beesel viert 750-jarig bestaan met deze activiteiten

De eerste tien activiteiten rondom het 750-jarig bestaan van de gemeente Beesel zijn toegekend met een subsidie. Dankzij een subsidiepot van 50.000 euro, beschikbaar gesteld door de gemeente, kunnen inwoners en verenigingen hun steentje bijdragen aan deze bijzondere mijlpaal.
De redactie | 25 februari 2025 16:33 | Aangepast op 25 februari 2025 16:33
Stichting Museum Beesel organiseert de tentoonstelling '750 jaar Beesel'. De opening vindt plaats op 17 mei en daarna is de expositie elke zondag te bezichtigen. Tijdens de feestweek van 27 juli tot 3 augustus is de tentoonstelling de hele week geopend.

Lichtkunst
Daarnaast zijn er verschillende kunstzinnige en culturele initiatieven. Stichting Kernoverleg Beesel Drakedörp organiseert op 2 augustus een lichtkunstproject en van 26 juli tot 2 augustus staat muziek centraal met het evenement ‘Muziek door de jaren heen’. Een Straattheater mag vindt plaats op 30 juli.

Wensboom
Stichting Burgerbos draagt ook bij aan de festiviteiten met het Burgerbos-projectvoorstel. Van maart tot en met oktober reist een wensboom door de gemeente, waarbij inwoners hun wensen voor Beesel kunnen delen. Op 13 juli is er een open dag in het Burgerbos en op 9 november wordt er een gedenkboom geplant.

Boek
Fons Verdonck en Ingrid Henssen-van Hees brengen de geschiedenis van Beesel tot leven met het project ‘In de voetsporen van St. Joris’. Dit omvat een expositie op 13 april en een boekpresentatie op 23 april. Daarnaast presenteren inwoners in augustus een boek over de geschiedenis van Beesel. Er wordt ook een speciale jubileumeditie van de ‘Kruik met Beeselse Genever’ uitgebracht door Veldman Stokerij. De exacte datum hiervan wordt nog bekendgemaakt.

Lees meer over:

Beesel|750 jaar Beesel|

Lees ook

Beesel en Peel en Maas stemmen massaal voor Limburg in Top 2000

Inwoners van de gemeenten Beesel en Peel en Maas hebben Limburgse artiesten massaal op nummer één ge...

Big Band 750 jaar Beesel treedt op tijdens nieuwjaarsreceptie

Tijdens de nieuwjaarsreceptie op maandag 5 januari kunnen bezoekers zich verheugen op een bijzonder ...

Peter bewaart de prehistorie van Beesel in eigen museum

Wie in het plaatselijke museum of gemeenschapshuis voor de vitrines met steentijdvondsten staat, zie...

Bewoners Sint Antoniusstraat in onzekerheid door scheuren in woningen

In de Sint Antoniusstraat in Beesel heerst grote bezorgdheid onder bewoners nu vijf woningen forse s...

Mantelzorgers uitgebreid in het zonnetje gezet tijdens Dag van de Mantelzorger in Beesel

In de gemeente Beesel werd de Dag van de Mantelzorger afgelopen week op bijzondere wijze gevierd met...

Beesel heeft sluitende begroting, maar kijkt met zorgen naar 2028

De gemeente Beesel heeft een sluitende begroting voor 2026. Toch maken de politieke partijen zich zo...