Panningen, Netherlands

Bisschop viert Kerstmis op eigen zetel in kathedraal

Bisschop Harrie Smeets heeft de hoogmis van Kerstmis meegevierd vanaf zijn eigen zetel in de kathedraal in Roermond. Ook hield hij op Eerste Kerstdag voor het eerst sinds zijn ziekte weer zelf een preek. Afgelopen dagen kreeg Smeets van zijn artsen na een nieuwe MRI-scan het bericht dat de behandeling tegen zijn tumor goed aanslaat en dat zijn situatie momenteel stabiel is.
Bart Nelissen | 25 december 2021 20:49 | Aangepast op 25 december 2021 20:49
Tumor

 Smeets lijdt sinds afgelopen zomer aan een hersentumor. Als gevolg daarvan verplaatst hij zich doorgaans in een rolstoel. Speciaal voor Kerstmis heeft hij met zijn fysiotherapeut geoefend om de trappen van het priesterkoor in de kathedraal in Roermond op te kunnen lopen. De bisschop was daardoor in de gelegenheid om tijdens de viering pontificaal te assisteren, zoals in de kerkelijke termen heet.

Preek

Voor het eerst sinds zijn ziekte was hij ook in de gelegenheid om zelf weer te preken. De bisschop zei daarin dat de traditie om in de winter huizen met groen te versieren en lichtjes aan te steken al heel oud is en ook in het jodendom als voorkwam, maar dat door de geboorte van Christus het echte licht in de wereld is gekomen, het licht dat ieder mens verlicht.

Lees ook

Terugkijken: Pieten Praat (afl. 3)

Het blijft spannend in Peel en Maas en Beesel. Het kleine Pietje PIO krijgt een opleiding, maar hele...

Onderscheiding voor waarnemend dirigent Baarlose fanfare

Jan Bosch uit Hout-Blerick heeft een bijzondere erkenning ontvangen vanwege zijn inzet voor de lokal...

Minister van Onderwijs brengt bezoek aan Jumbo Panningen

Een bijzonder bezoek in de Jumbo in Panningen. Minister Robbert Dijkgraaf van onderwijs bezocht de s...

Inwoners testen kennis van Nederlandse taal bij Groot Dictee

Het Groot Dictee Der Nederlandse Taal stond zondag op het programma. Niet alleen op NPO Radio 1 kond...

Inwoners Kessel tegen verplaatsing molen

De Sint Antoniusmolen in Kessel moet blijven waar die nu staat, aan de Roode Eggeweg. Dat vindt een ...

SV Panningen wint op karakter van Excellent

SV Panningen heeft zondag met 1-2 gewonnen in de uitwedstrijd tegen Excellent uit Oploo. Vooraf was ...