Panningen, Netherlands

Bloemenlint door Limburg

Om de achteruitgang van het aantal bijen en insecten tegen te gaan slaan de Provincie Limburg en Landschapsorganisatie IKL de handen ineen. Samen maken zij zich sterk voor het realiseren van een provinciaal bloemenlint als leefplek voor insecten en andere dieren.
Willemien Wertz | 4 maart 2021 12:23 | Aangepast op 4 maart 2021 12:23
IKL stelt hiervoor een speciaal samengesteld bloemenzaadmengsel beschikbaar dat met name bijen, hommels en vlinders aantrekt. Het mengsel is nog tot en met vrijdag 19 maart te bestellen door particulieren, agrariërs en (groot)grondeigenaren in Limburg. Bestellen kan via de website van IKL.

De bloeiende kleurenpracht zorgt vooral ook voor voldoende voedsel voor stuifmeel- en nectarverzamelende insecten als bijen, vlinders en hommels. Het bloemenlint biedt bovendien het hele jaar door voedsel en beschutting voor allerlei dieren en geeft daarmee een stevige impuls aan de biodiversiteit.

Gedeputeerde Carla Brugman: “Hoe mooi zou het zijn om samen een bloemenlint te realiseren van Maastricht tot Mook. Samen met alle Limburgers. Want dat is zo mooi aan dit initiatief. Iedereen kan op eenvoudige wijze een steentje bijdragen om de leefomstandigheden van bijen en andere insecten substantieel te verbeteren”.

Meest gelezen

Heldense prins op roze wolk deze vastelaovend

De redactie | 7 feb 2025 16:23

Auto brandt uit op oprit in Kessel

Youri Buis | 8 feb 2025 14:39

Zieke Wilhelminaboom in Maasbree wordt gekapt

Youri Buis | 7 feb 2025 10:07

Lees ook

Toneelvereniging C.O.M. Meijel presenteert…....

Toneelvereniging C.O.M. Meijel presenteert As it is in Heaven, naar de gelijknamige film uit 2004. D...

Jongeren vinden het steeds moeilijker om te bellen: "Ik bel niet graag, ik app liever"

Jongeren geven steeds vaker de voorkeur aan apps zoals WhatsApp en Snapchat in plaats van telefonis...

Kijk hier de hele wedstrijd tussen Bevo Hc en Hurry Up terug

Bevo Hc won woensdagavond van Hurry Up in de Super Handball League. Dankzij vloeiende aanvallen en m...

Samenvatting: Bevo Hc verslaat Hurry Up en doet goede zaken in Super Handball League

Bevo Hc heeft woensdagavond in een doelpuntrijk duel gewonnen van Hurry Up. Het eindigde in 39-35 en...

Drie mannen veroordeeld voor mishandeling en afpersing in Kessel

De rechtbank in Roermond heeft drie mannen veroordeeld voor hun rol in de mishandeling en afpersing ...

De Breurkes vieren jubileum met LVK-finale

De Breurkes, het zangduo bestaande uit de broers René en Ludgard Scheres uit Panningen, staan dit ja...