Panningen, Netherlands

Blue Monday: "Laat je niet leiden door goede voornemens"

Het is vandaag Blue Monday. Het zou de meest deprimerende dag van het jaar zijn. Het is de derde maandag van het jaar. Een dag waarop veel goede voornemens in de prullenbak zouden belanden. José van den Hurk is voedingsdeskundige. Ze snapt wel dat mensen na een paar weken met goede voornemens afhaken.
De redactie | 15 januari 2024 15:42 | Aangepast op 15 januari 2024 15:42
"Het is niet zo dat in een korte periode de leefstijl is omgegooid. Dat duurt veel langer", zo vertelt ze. "Al die jaren dat je leeft, heb je een bepaalde leefstijl. Dat is niet in korte tijd opgelost. Het is geen momentopname, zoals het wel vaak gedacht wordt."

Gooi het roer niet alleen om
Van den Hurk is daarom voorstander om het roer om te gooien met de hulp van iemand anders. "Kijk jezelf goed in de ogen en vertel waarom je het doet, wat het je op gaat leveren en hoe gelukkig je zult zijn als je het hebt behaald."

Buitenlucht
Wat helpt tegen een Blue Monday-gevoel? Goed eten, buitenlucht en beweging. Het concept Blue Monday of deprimaandag werd bedacht door de Britse psycholoog Cliff Arnall in 2005. Op deze 'meest deprimerende dag van het jaar' zou je stemming een dieptepunt bereiken. Overigens is deze dag volgens de wetenschappers niet de meest deprimerende dag. Dat is in het voorjaar.

Mooie dag
De tip van José: niet laten leiden door goede voornemens, maar zelf plannen maken. "Iedere dag wanneer je jouw eigen dag kunt bepalen en vrije keuzes kunt maken, is een mooie dag."

Lees ook

Voetbaluitslagen 9 november

De voetbalteams uit de regio kenden een wisselend weekend tijdens de zevende speelronde van de compe...

Onrust na afloop duel MVC’19 – Rood Wit ’62

De wedstrijd tussen MVC’19 en Rood Wit ’62 is zondag geëindigd in een 3-1 zege voor de thuisploeg, m...

Oproep aan alle jonge blues- en rocktalenten: Young talent gezocht

De organisatie - Stichting Waogstock -opent de inschrijving voor de Young Talent Stage en is op zoek...

Oliebollentocht Beesel

WandelSportCentrum De Solberg organiseert de vierde editie van de jaarlijkse Oliebollentocht op zond...

Finale Maestro Nunhem

Muziekvereniging Nunhem presenteert de finale van Maestro Nunhem.

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een r...