Panningen, Netherlands

Burgemeester Bob Vostermans kijkt terug op 2025: “Een jaar waarin alles samenkwam”

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas Geert Wijnands
Voor burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas was 2025 het eerste volledige jaar in functie in Peel en Maas. Een jaar waarin hij “de hele cyclus van het burgemeestersambt” meemaakte: van herdenken en vieren tot veiligheid, verbinding en maatschappelijke vraagstukken. “Het was intens, maar vooral ontzettend mooi.”
De redactie | 31 december 2025 14:03 | Aangepast op 31 december 2025 14:03
Een moment dat er voor hem uitspringt, is de 4 mei-herdenking op het plein bij monument Everlo in Panningen. “Die maakte diepe indruk. De schutterijen, de toespraken, de stilte, dat laat zien hoe we hier samen herdenken. Dat voelde als een gemeenschap die dit echt samen draagt.”

Wie Vostermans dit jaar zag, zag een burgemeester die zichtbaar meedeed: in de polonaise met carnaval, op de fiets tijdens Ut P&M Hoés en zelfs in het water tijdens de nieuwjaarsduik. “Dat past bij wie ik ben,” zegt hij. “Als je iets doet waar je energie van krijgt, straal je dat ook uit. En ik denk dat dat belangrijk is in dit ambt.”

Veiligheid en samenleven
Op het gebied van veiligheid kijkt Vostermans met een realistische blik terug. “Peel en Maas is een veilige gemeente en dat blijkt ook uit onderzoeken. Maar ook hier is niet iedereen braaf.” In Kessel werden dit jaar maatregelen genomen tegen langdurige jongerenoverlast. “Dat was nodig. De overlast is verminderd, maar we blijven alert. Het is mensenwerk.”

Vooruitblik
Met de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026 in zicht, belooft 2026 opnieuw een belangrijk jaar te worden. “Voor de politiek, maar ook voor inwoners. Democratie begint bij betrokkenheid.” Ook de verbouwing van de raadzaal noemt hij een investering in de toekomst. “Zodat iedereen goed kan volgen wat er gebeurt.”

Terugkijkend overheerst bij de burgemeester vooral trots. “Ik heb Peel en Maas dit jaar in volle breedte leren kennen. En dat voelt heel goed.”




Lees ook

Dit zie je bij Omroep P&M rond de kerst en jaarwisseling

Omroep P&M sluit 2025 feestelijk, cultureel en informatief af met een gevarieerd programma rond Kers...

Beesel en Peel en Maas stemmen massaal voor Limburg in Top 2000

Inwoners van de gemeenten Beesel en Peel en Maas hebben Limburgse artiesten massaal op nummer één ge...

WereldLichtjesDag Peel en Maas op zondag 14 december 2025

Op zondag 14 december 2025 wordt in Peel en Maas opnieuw WereldLichtjesDag gehouden. Wereldwijd stek...

Jeugdlintje voor broers Teun en Noud van Heugten uit Kessel

Teun (9) en Noud (6) van Heugten uit Kessel hebben het jeugdlintje van de gemeente Peel en Maas ontv...

Adventsactie 2025 in Peel en Maas van start: steun voor kwetsbare kinderen wereldwijd

De Adventsactie in Peel en Maas richt zich dit jaar op kinderen die door armoede, uitsluiting of geb...

Ontheffing burgemeester Vostermans verlengd tot oktober 2026

De provincie Limburg heeft in oktober besloten dat burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas nog ...