Panningen, Netherlands

Circus Freiwald voorlopig nog in Beringe

Het is nog onduidelijk waar het in Beringe gestrande circus Freiwald naartoe gaat. Het kan per 1 december terecht in de gemeente Leudal, maar wil zelf eerst naar Nijmegen om daar een kerstcircus op te bouwen.
Deborah Parren | 19 november 2021 16:19 | Aangepast op 19 november 2021 16:19
Dat meldt 1Limburg. Het circus bivakkeert nu zo'n anderhalf jaar in Beringe als gevolg van de coronacrisis.

Particulier terrein

Van de gemeente Peel en Maas mag het daar formeel tot 1 december blijven. Het noodlijdende circus kan hierna terecht op een particulier terrein in Kelpen-Oler, waar het van de gemeente Leudal tot 1 januari 2022 mag staan.

Extra week

Natascha Freiwald zegt dat dit in eerste instantie niet de bestemming is als het circus uit Beringe vertrekt. "We willen in Nijmegen een kerstcircus geven en dan is het niet handig om eerst naar Kelpen-Oler te gaan en dan weer snel naar Nijmegen." Van de gemeente Peel en Maas krijgen ze een extra week de tijd om te vertrekken als het kerstcircus doorgaat, zo meldt een woordvoerder die spreekt over maatwerk.


Beringenaren hebben een stichting opgericht om geld in te zamelen voor het gestrande circus. Zonder optreden blijven evengoed de kosten voor onder andere voer en onderhoud, terwijl de inkomsten wegvielen. Buurtbewoners kwamen in actie om het voortbestaan van het circus te garanderen.

Vergunning

Het is nog niet duidelijk of het kerstcircus in het Nijmeegse Goffertpark door mag gaan. Het is wachten op de vergunning hiervoor. "We willen dan tot 2 januari onze shows opvoeren. Als het kan zelfs tot 9 januari", vertelt Natascha. "Het is de bedoeling om daarna naar Kelpen-Oler te gaan."

Ook hiervoor loopt nog een vergunningsaanvraag, want de gemeente Leudal had goedkeuring gegeven tot 1 januari. "Het is een lastige periode als circusondernemer. We hopen dat er iemand komt die ons een mooie plaats aanbiedt waar we dan voor langere tijd mogen staan", aldus Natascha.

Olifant Buba

Naar welke locatie het circus dan ook mag vertrekken, boegbeeldolifant Buba gaat mee. Pogingen van dierenorganisaties waaronder Animal Rights om de olifant weg te laten halen en onder te brengen in een gespecialiseerde opvang voor olifanten zijn vooralsnog gestrand. Het ministerie van Landbouw vindt de 44-jarige Buba te oud om nog te laten verplaatsen en resocialiseren. De organisaties proberen dit nu via een gang naar de rechter af te dwingen.

Foto: Facebook/Circus Freiwald

Lees ook

Raad kritisch op wethouder na dakkwestie De Paort, maar stemt in met extra krediet

Wethouder Erik Nijssen heeft dinsdagavond in de gemeenteraad van Peel en Maas erkend dat er fouten z...

Raad Peel en Maas stemt in met verlenging noodopvang Maasbree

De gemeenteraad van Peel en Maas heeft ingestemd met het verlengen van de bestuursovereenkomst met h...

Woonruimte in buitengebied Helden drie maanden gesloten na vondst softdrugs

Burgemeester Bob Vostermans van de gemeente Peel en Maas heeft een woonruimte in het buitengebied va...

Gratis kindertheater: De Circusbroers

In hoog tempo en met een flinke dosis humor brengen de Circusbroers een reeks spetterende circusacts...

Kinderkerst in Parochiekerk Baarlo

Voor de allerkleinsten wordt in de parochiekerk in Baarlo het kerstspel opgevoerd.

IVN Helden opent nieuw onderkomen: Natuurhut

IVN Helden heeft dinsdag zijn nieuwe onderkomen officieel geopend. Het gaat om een volledig houten b...