Panningen, Netherlands

College: Sportpark De Solberg beste locatie voor school Het Spick

Sportpark De Solberg in Beesel is de beste locatie voor de nieuwe huisvesting van basisschool Het Spick. Dat is uit onderzoeken naar voren gekomen.
Deborah Parren | 22 december 2021 13:02 | Aangepast op 22 december 2021 13:02
Het huidige schoolgebouw aan de Kerkstraat is in alle opzichten verouderd en te groot.

Nieuwbouw

Het college van Beesel liet vanaf 2019 vier locaties en vijf scenario's onderzoeken voor de nieuwbouw of renovatie van de verouderde basisschool in de kern van Beesel. Dat gebeurde in afstemming met onderwijsstichting Kerobei, Blie in Beesel Drakedörp en het verenigingsleven. De Gertrudiskerk en omgeving, het huidige schoolterrein van Het Spick, de gymzaal en sportpark De Solberg kwamen in aanmerking. Maar de raad liet in oktober met een motie de locatie rondom de kerk al schrappen. Ook wilden de partijen dat voor de toekomstige huisvesting gefocust wordt op nieuwbouw.


Wensen

Volgens het college sluit de locatie Solberg goed aan bij de wensen van de inwoners. Zij willen dat de oude meisjesschool van Het Spick blijft en het terrein van het schoolgebouw na de sloop gebruikt wordt voor woningbouw. Een ander bijkomstig voordeel is dat de school meteen kan verhuizen en geen tijdelijke huisvesting hoeft te zoeken.

Multifunctioneel

De gemeente is nog in gesprek met het kerkbestuur en Hoeve de Bongerd over de mogelijke positionering van culturele verenigingen in Beesel en de huisvesting voor ouderenactiviteiten. Verder moet nog worden onderzocht of de voorzieningen op het sportpark multifunctioneel gebruikt kunnen worden.

De raad spreekt zich op maandag 24 januari uit over het voorstel van de beoogde locatie.

Foto: Google

Meest gelezen

Energizer afwezig op Panningse kermis

De redactie | 9 jul 2025 16:42

Naam 'Blokker' verdwijnt uit Panningen

De redactie | 10 jul 2025 08:53

LIVE: volg hier dag 1 van het OLS in Heythuysen

De redactie | 6 jul 2025 12:07

Lees ook

Nieuwe zomerserie: gesprekken met inwoners

In een nieuwe zomerserie op Omroep P&M gaat een presentator van P&M deze zomer elke vrijdag in gespr...

Fiets4Daagse De Peel opnieuw succes: “Mooi weer en veel gezelligheid”

De 48e editie van Fiets4Daagse De Peel nadert haar einde. Honderden deelnemers, jong en oud, geniete...

Brand bij Bufkes in Panningen leidt tot veel rookschade, omwonenden geëvacueerd

De brand bij broodjeszaak Bufkes in Panningen heeft woensdagavond veel schade aangericht. Het gaat v...

Week van de Limburgse Popmuziek: “Dit is zó belangrijk voor jonge muzikanten”

Het Kerkeböske in Helden stond deze week in het teken van de Limburgse popmuziek. PopPlaza organisee...

Inwoners Grashoek zeggen ‘nee’ tegen windturbines en starten petitie

Onder inwoners van Grashoek is er veel weerstand tegen het plan om twee windturbines te realiseren i...

Spanning stijgt bij Schutterij Sint Barbara uit Reuver: 'We oefenen extra voor de kleine puntjes'

De spanning loopt op bij Schutterij Sint Barbara. Komende zaterdag staat in Heythuysen de kavelronde...