Panningen, Netherlands

College tast niet in de buidel om De Keverberg te redden

Het college van Peel en Maas is niet bereid om financiële steun te geven aan Kasteel de Keverberg in Kessel. Dat is middels een brief aan stichting Behoud Kasteel de Keverberg meegedeeld.
De redactie | 10 juli 2024 09:15 | Aangepast op 10 juli 2024 09:15
Vorige week verzocht de stichting aan de gemeente om bij te springen. De financiële situatie is zo zorgelijk, dat het faillissement in zicht is. Tegen Omroep P&M zei voorzitter Geert Wolters te hopen op een goede zomer om overeind te blijven. "We hebben wel goede moed en er wordt hard gewerkt, het wordt wel kritisch." Toch zei Wolters vorige week al een negatief besluit van het college te respecteren. In haar brief zeggen de wethouders en burgemeester te hopen dat de stichting andere oplossingen kan vinden dan financiele steun te vragen aan de gemeente.

Onderzoek
Begin dit jaar deed de gemeente Peel en Maas een eenmalige bijdrage van 75.000 euro. Een onderzoek dat daarna is uitgevoerd, laat zien dat er een structurele bijdrage nodig is. Dat de situatie van Kasteel de Keverberg zorgwekkend is, is al langer duidelijk. “Een jaar of vijf, zes na de opening werd al duidelijk dat dit concept heel moeilijk rendabel te maken is. Het is een mooi commercieel en maatschappelijk concept met heel veel activiteiten, maar hier winst maken is eigenlijk niet mogelijk. Dat is onze conclusie en ik denk ook die van de externe adviseur”, aldus Wolters.

Commericiële partij
In een besloten bijeenkomst met het college en de gemeenteraad zijn de resultaten gepresenteerd. Naast de huidige vorm zijn er andere mogelijkheden. Deze opties zijn dat een commerciële partij het kasteel in handen krijgt of dat er alleen maar met vrijwilligers gewerkt gaat worden. De Keverberg zou dan alleen maar in de zomermaanden geopend zijn.

Raad
Nu het college geen extra bijdrage wil doen, kan de stichting nog naar de gemeenteraad stappen. In september zou dit onderwerp in de raad worden behandeld. Dat zou voor de stichting nog heel spannend kunnen worden. "Ik proef een soort terughoudendheid bij de partijen in de raad", zegt Wolters.

Lees meer over:

Kasteel de Keverberg|Kessel|

Lees ook

Geen duidelijkheid over verplaatsing molen Kessel in 2025

De verplaatsing van de molen in Kessel laat langer op zich wachten. Dit jaar komt er zeker geen besl...

Bouw van 22 woningen in Kessel gestart

In Kessel is de bouw gestart van 22 woningen aan de Antoniushof, op de locatie van de voormalige vra...

Definitieve locatiekeuze voor molen Kessel uitgesteld

De verplaatsing van de molen in Kessel laat langer op zich wachten. De twee locaties die in beeld zi...

Bestuur MFA Kessel vraagt begrip voor dakinstallatie

Onlangs kregen de gebruikers van 'De Paort' de gelegenheid om de nieuwe multifunctionele accommodati...

Ook dit is Peel en Maas: de interculturele handwerkclub van Kessel

In Kessel is een bijzondere interculturele handwerkclub ontstaan, bestaande uit Manuela, Katrin, Mar...

Eerste sleuteloverdracht met nieuwe burgemeester

Vanavond vindt de eerste sleuteloverdracht plaats van burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas. ...