Panningen, Netherlands

Corona-uitbraak op basisschool Reuver: vervroegd zomervakantie

De leerlingen van basisschool De Triolier in Reuver hebben vanwege een vervelende reden twee dagen eerder zomervakantie. De basisschool heeft woensdagmiddag alle leerlingen naar huis gestuurd na een oplopend aantal coronabesmettingen.
Deborah Parren | 21 juli 2021 17:01 | Aangepast op 21 juli 2021 17:01
"De groepen 4,7 en 8 van de bassischool waren al in quarantaine gegaan", vertelt schoolbestuurder Roel Versleijen van scholenkoepel Akkoord! aan 1Limburg.

Quarantaine

"Maar we kregen telkens nieuwe meldingen van bijvoorbeeld broertjes en zusjes die ook besmet waren en in andere groepen zaten." Daarom besloot de school woensdag aan het begin van de middag na overleg met de GGD de poorten voor de laatste keer dit schooljaar te sluiten. "Natuurlijk tot grote teleurstelling van kinderen en ouders en zeker bij de schoolverlaters. Maar de veiligheid van de kinderen en het personeel staat voorop."

Volgens Versleijen was er ook wat ongerustheid bij ouders. "Sommige mensen vertrekken komend weekend al op vakantie en er heerste onzekerheid of dat nog kan doorgaan."

Achterhalen

De schoolbestuurder zegt dat het moeilijk is om te achterhalen waar de coronabesmettingen zijn begonnen. "We hebben ons de afgelopen periode aan de procedures gehouden. Dan moet je bijvoorbeeld denken aan het werken met zo klein mogelijke bubbels. Ook na de versoepelingen zijn we blijven vasthouden aan die procedures. Waar de eerste besmettingen nu vandaan komen is niet meer te achterhalen."

Zomerfestival

De eerdere sluiting betekent voor de schoolverlaters dat hun zomerfestival op het schoolplein donderdag in het water valt. De achtstegroepers zouden komende vrijdag worden uitgezwaaid door middel van een erehaag. Versleijen zegt dat er wordt gekeken naar een oplossing. "We stellen die ceremonie uit, waarschijnlijk naar de laatste dag van de zomervakantie."

Foto: Basisschool De Triolier

Lees ook

Frank wandelt langs alle 342 gemeentehuizen, ook langs die van Peel en Maas

De 65-jarige Frank Boerebach is bezig aan een bijzondere tocht. In 175 dagen wil hij langs alle 342 ...

Kiosk blijft middelpunt in nieuwe plannen Mariaplein Helden

De kiosk op het Mariaplein blijft een centrale plek innemen in de toekomstplannen voor het dorpshart...

Kledingbank mogelijk vaker in Beesel: raad wil betere toegang voor minima

Inwoners met een laag inkomen hoeven in de toekomst mogelijk niet meer helemaal naar Maasbracht voor...

Zienswijze ingediend op ontwerpvergunning zonnepark De Schorf

Op het plan voor zonnepark De Schorf in Beringe is één zienswijze ingediend. De ontwerpvergunning vo...

Roerdelta Concert klassiek openluchtconcert in Roermond

Het Roerdelta Concert aan de Roerkade en de Vismarkt in Roermond wordt vrijdag 15 augustus voor de d...

Najaar 2025 nieuwe vaccinatieronde tegen corona voor risicogroepen

De coronaprik is bedoeld om mensen met een verhoogd risico beter te blijven beschermen tegen ziekenh...