Panningen, Netherlands

Coronasteun voor meer dan helft bedrijven in Beesel

Iets meer dan de helft van alle bedrijven met twee of meer werknemers in de gemeente Beesel klopte vorig jaar aan voor coronasteun. Het zijn 130 bedrijven die gebruikmaken coronasteunmaatregelen, blijkt uit cijfers van het CBS.
Deborah Parren | 16 februari 2021 14:06 | Aangepast op 16 februari 2021 14:06
Zo kreeg bijna 90 procent van de horecaondernemers in deze gemeente vorig jaar geld uit minimaal één steunmaatregel. Het gaat om precies te zijn 40 horecaondernemers. Ook zzp'ers maakten gebruik van minimaal één coronaregeling. Het gaat om 180 eenpitters van de in totaal 2615 zzp'ers.


Bedrijven die structureel omzetverlies lijden kunnen een tegemoetkoming in loonkosten krijgen. Dat gebeurt met de Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW). Ook is het mogelijk een beroep te doen op de tegemoetkoming van vaste lasten zoals huur, abonnementen en verzekeringen. Dat valt onder de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL). Zzp'ers maken vooral gebruik van de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo). Die moet ervoor zorgen dat zelfstandigen genoeg inkomen blijven houden om in hun levensonderhoud te kunnen voorzien.

Landelijk gezien valt het op dat vooral ondernemers uit Limburg en Noord-Holland een beroep doen op deze financiële regelingen om hun bedrijf overeind te houden. Relatief veel Roermondse bedrijven (965) deden dat. Ook in de gemeenten Maastricht, Valkenburg aan de Geul en Vaals klopten relatief veel bedrijven aan voor financiële steun.

Meest gelezen

Vrouw aangehouden na bedreiging op camping

De redactie | 27 mrt 2023 15:30

Heldens fitnesscentrum wordt Funqtio

De redactie | 27 mrt 2023 23:17

Maasbreese handbalster naar VFL Oldenburg

De redactie | 30 mrt 2023 11:43

Lees ook

"Vernieuwde" Jeugdvierdaagse succesvol

Basisschool De Diamant, De Groenling en IKC De Kemp hebben de eerste plekken behaald bij de Jeugdvie...

Peel en Maas beëindigt contract met Gazprom

De gemeente Peel en Maas beëindigt het contract met Gazprom Nederland voor de verwarming van gemeen...

Boeren blokkeren snelweg A67 bij Sevenum: ook af- en opritten dicht

Op de A67 bij afslag Helden heeft maandag een boerenprotest plaatsgevonden. Boeren blokkeren de snel...

Ontknoping OLS live op tv en radio

Het OLS in Meijel gaat verder. Zaterdag schieten 24 schutterijen voor de winst en D'n Um. Omroep P&M...

Meijel draagt D’n Um na drie jaar over

Na drie jaar heeft Schutterij Sint Willibrordus d’n Um, die bij het winnen van het OLS hoort, over...

FavoRIET heeft een eigen schoolbieb

Op OBS FavoRIET en de Fontein is dinsdag een schoolbibliotheek geopend. In samenwerking met de bibli...