Panningen, Netherlands

Coronasteun voor meer dan helft bedrijven in Beesel

Iets meer dan de helft van alle bedrijven met twee of meer werknemers in de gemeente Beesel klopte vorig jaar aan voor coronasteun. Het zijn 130 bedrijven die gebruikmaken coronasteunmaatregelen, blijkt uit cijfers van het CBS.
Deborah Parren | 16 februari 2021 14:06 | Aangepast op 16 februari 2021 14:06
Zo kreeg bijna 90 procent van de horecaondernemers in deze gemeente vorig jaar geld uit minimaal één steunmaatregel. Het gaat om precies te zijn 40 horecaondernemers. Ook zzp'ers maakten gebruik van minimaal één coronaregeling. Het gaat om 180 eenpitters van de in totaal 2615 zzp'ers.


Bedrijven die structureel omzetverlies lijden kunnen een tegemoetkoming in loonkosten krijgen. Dat gebeurt met de Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW). Ook is het mogelijk een beroep te doen op de tegemoetkoming van vaste lasten zoals huur, abonnementen en verzekeringen. Dat valt onder de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL). Zzp'ers maken vooral gebruik van de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo). Die moet ervoor zorgen dat zelfstandigen genoeg inkomen blijven houden om in hun levensonderhoud te kunnen voorzien.

Landelijk gezien valt het op dat vooral ondernemers uit Limburg en Noord-Holland een beroep doen op deze financiële regelingen om hun bedrijf overeind te houden. Relatief veel Roermondse bedrijven (965) deden dat. Ook in de gemeenten Maastricht, Valkenburg aan de Geul en Vaals klopten relatief veel bedrijven aan voor financiële steun.

Lees ook

Geslaagd! Vlag kan uit voor leerlingen Buurtcollege

Donderdag was het dan eindelijk zover: de uitslag van de eindexamens. Bij het Agora Buurtcollege in ...

Plan voor twee windmolens om ‘glastuinbouwgebied van de toekomst’ te realiseren

Glastuinbouwgebied Kievit in Grashoek wil hét voorbeeld worden van hoe duurzame land- en tuinbouw er...

Kas bij voormalige VMBO-locatie Panningen wordt gesloopt

Het college van Peel en Maas heeft besloten de oude kas bij de voormalige VMBO-school in Panningen t...

Sjloetingstied brengt nieuwe single ‘Vandaag’ uit

De band Sjloetingstied heeft nieuwe muziek uitgebracht. Met ‘Vandaag’ is de derde single van 2025 ee...

Vrijdag opnieuw staking bij NS: geen treinen in Limburg

Treinreizigers krijgen vrijdag opnieuw te maken met een ontregeling van het treinverkeer. In de mees...

Zomercursus Portretschilderen

KunstLab Baarlo organiseert in de maanden juli en augustus de zomercursus Portretschilderen voor jon...