Panningen, Netherlands

Cranendonck wil burgemeester Roland van Kessel herbenoemen

Roland van Kessel (rechts) gaat waarschijnlijk langer door als burgemeester van Cranendonck. foto: Gemeente Cranendonck
De gemeenteraad van Cranendonck is voornemens om burgemeester Roland van Kessel voor een tweede termijn te herbenoemen. Zijn huidige termijn als burgemeester loopt op 20 november 2024 af.
Youri Buis | 15 mei 2024 16:59 | Aangepast op 15 mei 2024 16:59
Advies
Van Kessel is geboren in Kessel en woonde daar ook lange tijd. Een vertrouwenscommissie bereidde het advies om zijn burgemeesterschap in Cranendonck te verlengen voor. Nadat de commissaris van de Koning ook een advies heeft uitgebracht, is het aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties om er een definitieve klap op te geven.

Reëel Alternatief
De 52-jarige politicus is sinds 2018 burgemeester van de gemeente Cranendonck. Hij begon in 1994 als mede-oprichter van de Kesselse partij Reëel Alternatief, tegenwoordig Lokaal Peel en Maas. Namens Reëel Alternatief was hij actief als gemeenteraadslid en fractievoorzitter. In 2002 werd hij wethouder en eerste locoburgemeester, tot de voormalige gemeente Kessel in 2009 opging in de gemeente Peel en Maas.

Burgemeester
Na uitstapjes bij bloedbank Sanquin en diverse nevenfuncties, keerde Van Kessel tussen 2014 en 2018 terug als wethouder namens Lokaal Peel en Maas. Ook was hij tweede locoburgemeester, voordat hij begon als burgemeester van Cranendonck. In 2019 verruilde hij Kessel als woonplaats voor Maarheeze.


Lees ook

Vroeg voorbeeld van “fake news” in Baarlo: het verhaal van burgemeester De Pollaert

Het fenomeen van misleidende berichten is niet alleen van deze tijd. Dat blijkt uit onderzoek van To...

Ontheffing burgemeester Vostermans verlengd tot oktober 2026

De provincie Limburg heeft in oktober besloten dat burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas nog ...

Honderd dagen burgemeester Derks: “Het voelt hier echt als thuis”

Sinds honderd dagen is Martijn Derks burgemeester van Beesel. Hoewel de start wat bijzondere uitdagi...

Martijn Derks na zijn eerste 100 dagen als burgemeester Beesel: “Het voelt als een warm bad”

Het is inmiddels honderd dagen geleden dat Martijn Derks werd benoemd tot burgemeester van de gemeen...

Burgemeester Vostermans maakt per duofiets kennis met Panningen

Op een zonnige dag en met een brede glimlach trapte burgemeester Bob Vostermans zijn kennismakingsto...

Burgemeester Vostermans praat bij EenVandaag over zonnepanelen op kassen

Steeds meer tuinbouwkassen zijn voorzien van zonnepanelen. En dat terwijl er onder die panelen amper...