Panningen, Netherlands

Crematies én evenementen in SIF-gebouw

In het voormalig SIF-gebouw in Panningen komt waarschijnlijk een crematorium én een evenementenlocatie. Ook komen er ruimtes voor educatie en productie. De gemeente Peel en Maas stemt in met deze plannen van eigenaar Rendiz.
Bart Nelissen | 10 september 2020 09:18 | Aangepast op 10 september 2020 09:18
Sociale onderneming Rendiz presenteerde de plannen eind 2018 al. Dat de gemeente nu pas een besluit heeft genomen, komt onder andere door de coronacrisis. Ook is er in de tussentijd met omwonenden gesproken over de plannen en heeft de gemeente een wijziging van het bestemmingsplan voorbereid. 

‘’Bij evenementen moet je bijvoorbeeld denken aan een groot game-event, teambuilding of stagemarkten’’, gaf het bedrijf in 2018 aan bij Omroep P&M. Dat het een bijzondere combinatie is met een crematorium, erkende Rendiz ook toen al: ‘’We willen in alle fases van het leven iets kunnen betekenen’’. 

Het plan is kleiner van opzet geworden dan oorspronkelijk het idee was, omdat er minder behoefte is aan evenementen door de coronacrisis. Dat betekent dat er minder ruimte nodig is voor parkeervoorzieningen. De gemeente, eigenaar van de grond, wil deze ruimte op een andere wijze verkopen of ontwikkelen. 

Het ontwerp-bestemmingsplan ligt zes weken ter inzage bij de gemeente via www.ruimtelijkeplannen.nl. Iedereen kan in deze periode een zienswijze indienen op het plan.

Lees ook

Postcode Reuver valt in de prijzen bij speciale trekking Postcode Loterij

Inwoners van Reuver met postcode 5953 CH, gelegen aan de Aalmoezenier Camplaan, zijn in de prijzen g...

Herm uit Panningen verwelkomt Vierdaagse-wandelaars in zijn nieuwe thuis in Mook

Toen de wandelaars van de Vierdaagse donderdagochtend door Mook trokken, stonden de stoelen al klaar...

Nieuw platform brengt Limburgse podcasts samen

Limburgse podcasts zijn voortaan gemakkelijk te vinden via één centrale plek: het nieuwe online plat...

Brennan Heart geschokt na brand Tomorrowland: ‘Zo verdrietig!’

De Heldense hardstyle-dj Brennan Heart heeft geschokt gereageerd op de verwoestende brand die woensd...

Steeds meer meldingen van Aziatische hoornaar in Peel en Maas

Het aantal nesten van de Aziatische hoornaar in Peel en Maas loopt snel op. Medio juli zijn er al ze...

Documentaire over Toon Hermans Huis maandag op tv

Op Wereldkankerdag is de teaser gepresenteerd van de documentaire Kanker en wat nu... over het Toon ...