Panningen, Netherlands

Dagelijks groente en fruit voor leerlingen op basisscholen in gemeente Beesel

Wethouder Angely Waajen-Crins (midden) overhandigt samen met Ton Baetsen van Rendiz (links) het eerste kistje op basisschool ’t Spick. Bron: Gemeente Beesel
Leerlingen op basisscholen in de gemeente Beesel krijgen vanaf dinsdag elke dag één stuk fruit of groente. Dankzij het Schoolfruit-programma wordt gezonde voeding voor alle leerlingen toegankelijk.
Youri Buis | 1 oktober 2024 15:33 | Aangepast op 1 oktober 2024 15:33
Voor iedereen
Het eerste kistje werd dinsdagochtend afgeleverd bij basisschool ’t Spick door wethouder Angely Waajen-Crins en Ton Baetsen van het bedrijf Rendiz. “Gezonde voeding is ontzettend belangrijk. Daarom is het des te beter om kinderen hier al vroeg in mee te nemen en ervoor te zorgen dat gezonde voeding beschikbaar is voor iedereen, ook kinderen. Iedere dag één stuk fruit of groente op school draagt daar mooi aan bij”, aldus Waajen-Crins.

Heel normaal
Het Schoolfruit-programma is samen met Rendiz opgezet. Dit bedrijf levert al langer schoolfruit in de regio. “Het is goed dat we samen met de gemeente Beesel het schoolfruit kunnen regelen voor de basisschoolleerlingen. Zo ervaren de kinderen dat fruit en groente heel normaal is”, zegt Ton Baetsen van Rendiz op de website van de gemeente Beesel. “Wij zijn blij dat we onze ervaring ook in de gemeente Beesel kunnen inzetten.”

Win-win situatie
Ook wethouder Angely Waajen-Crins is blij met Rendiz als samenwerkingspartner. “Rendiz is een mooie organisatie waar mensen een afstand tot de arbeidsmarkt werken. En Rendiz werkt met regionale telers. Een win-win situatie dus.”

Lees ook

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Opslaglocatie in Beesel gecontroleerd: gemeente en ACT! Interventieteam treffen 26 opslagruimtes aan

In de gemeente Beesel heeft het ACT! Interventieteam onlangs een bestuurlijke controle uitgevoerd bi...

Gemeente Beesel helpt nieuw dorpsservicepunt opstarten

De gemeenteraad van Beesel steunt het nieuwe dorpsservicepunt in het dorp Beesel. Het dorpsservicepu...

Beesel onderzoekt betrokkenheid van woningzoekenden bij woningbouwprojecten

Woningzoekenden in Beesel moeten actiever betrokken worden bij woningbouwprojecten. Dat riepen het C...

Beesel breidt toezicht uit: één extra BOA voor meer veiligheid in de wijken

De gemeenteraad van Beesel heeft besloten om een extra BOA in te zetten. Hiermee wil de gemeente de ...

Gemeente Beesel: "Alle nesten worden verwijderd, ook in particuliere tuinen"

De gemeente Beesel breidt haar aanpak van de Aziatische hoornaar uit. Alle door inwoners gemelde nes...