Panningen, Netherlands

Dalende trend coronabesmettingen zet door

De dalende trend van het aantal coronabesmettingen in de gemeenten Peel en Maas en Beesel zette afgelopen week ook langzaam door. Dat is te zien in de cijfers van het RIVM.
Deborah Parren | 16 februari 2021 15:47 | Aangepast op 16 februari 2021 15:47
Wel was er afgelopen donderdag een piek te zien waarbij 21 inwoners van Peel en Maas positief testten op Covid-19. Begin vorig week lag het besmettingscijfer in die gemeente met 3 bevestigde besmettingen juist laag. Dat heeft naar alle waarschijnlijkheid te maken met het slechte weer, waardoor veel mensen zich niet hebben laten testen. De piek van donderdag is door die situatie vermoedelijk ook te verklaren. De overige dagen lag het aantal mensen die corona blijken te hebben rond de 10. In de gemeente Beesel varieerde het tussen de 1 en 6 geregistreerde positieve coronatests.

Het RIVM geeft aan dat minder Nederlanders zich vorige week hebben laten testen op het coronavirus, mogelijk door het winterweer. Maar het percentage positieve tests neemt toe, en daardoor blijft het aantal nieuwe gevallen min of meer gelijk aan vorige week.

In de afgelopen zeven dagen zijn in totaal 25.229 positieve tests geregistreerd, tegen 24.668 in de week ervoor. Steeds meer mensen lopen de Britse variant op.

Foto: iStock

Lees ook

PrinsenQuiz: Kepèl tegen Dörp

In een nieuwe uitzending van de PrinsenQuiz is er deze week een oeroude strijd tussen Kepèl en Dörp....

Open Bedrijvendag Ebony and Co

Ebony and Co in Panningen zet op zondag 23 maart de deuren open voor het publiek tijdens de Dag van ...

Vier 65 jaar The Beatles in Home of Heroes

Home of Heroes viert zondag 16 maart vanaf 11.00 uur The Beatles op een bijzondere manier.

Reuver en De Zorggroep zoeken naar oplossing voor leegstaande groepswoningen

In woonzorgwijk Bösdael in Reuver staan twee van de zes groepswoningen van De Zorggroep leeg. Omdat ...

MVC’19 verliest belangrijke wedstrijd van Ysselsteyn

MVC’19 heeft zondag een belangrijke wedstrijd in de strijd tegen degradatie verloren. De ploeg ging ...

Oud-Helenavener schrijft boek over geboortedorp met vermelding voor Grashoek

In het boek ‘Helenaveen van Boven tot Koningslaan 1900 - 1925’ zet grafisch vormgever André Vervuurt...