Panningen, Netherlands

De regenboogvlag wappert op Coming Out Day bij bibliotheek Peel en Maas

Zaterdag, tijdens Coming Out Day, wapperde de regenboogvlag bij Bibliotheek Maas en Peel. Dit als krachtig symbool van zichtbaarheid en steun voor iedereen die zichzelf durft te zijn. Met het hijsen van de vlag werd ook de expositie ‘Doot mer normaal, det is gek genóg’ feestelijk afgesloten.
Eric Reijnders | 11 oktober 2025 13:50 | Aangepast op 11 oktober 2025 13:50
Coming Out Day, jaarlijks op 11 oktober, is een dag om aandacht te vragen voor en steun te betuigen aan het uit de kast komen van LHBTI+-personen. De dag erkent de moeilijkheden die het uit de kast komen met zich mee kan brengen en helpt de zichtbaarheid van de LHBTI+-gemeenschap te vergroten.

De expositie ‘Doot mer normaal, det is gek genóg’ bracht kunstenaars en bezoekers samen in waardevolle gesprekken over identiteit, acceptatie en het beter begrijpen van elkaar. De expositie werd zaterdag afgesloten.

Wethouder Nijssen hees de vlag in aanwezigheid van de deelnemende kunstenaars en benadrukte het belang dat iedereen in Peel en Maas – thuis, op het werk en in de samenleving – zichzelf kan zijn, ongeacht seksuele geaardheid of genderidentiteit.

Lees ook

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

Meijels Mannenkoor en zangvereniging uit Weert slaan handen ineen voor winterconcert

Het Meijels Mannenkoor gaat op vrijdag 19 december samen met Gemengde Zangvereniging Con Amore uit W...

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...