Na vijftien jaar komt er een einde aan Beck & Bauer. Het DJ- en entertainmentduo, bestaande uit Rob van Soest uit Helden en Joeri Metsemakers uit Neer, stopt ermee. Tijdens een afscheidsavond namen de twee zaterdag afscheid van hun publiek, familie, vrienden en collega-artiesten.
Wat vijftien jaar geleden begon als een grapje, groeide uit tot een veelgevraagde act. Met hun Duitstalige nummers en feestshows stonden Beck & Bauer op podia door heel Nederland. Van Limburgse zittingsavonden tot grote oktoberfeesten: overal probeerden de twee er een feestje van te maken.
Dat vertellen de mannen. Het was altijd hun doel om met hun act buiten Limburg door te breken.
De afgelopen jaren werkten Beck & Bauer samen met verschillende artiesten, onder wie Spik en Span, Marleen Rutten, De Toddezek en Frans Teunis. Ook stonden ze regelmatig samen op het podium tijdens zittingen en oktoberfeesten.
De beslissing om te stoppen kwam niet van de ene op de andere dag. De twee bespraken ieder jaar hoe het ging, wat ze hadden bereikt en of het vuur nog brandde.
"Op een gegeven moment merkten we dat het langzaam minder werd. Uiteindelijk hebben we besloten om te stoppen. Dat hebben we gelukkig in goed overleg kunnen doen", vertellen ze.
Het afscheid werd gevierd met een speciale XL-versie van hun gebruikelijke show. Verschillende artiesten met wie ze in de afgelopen jaren nummers maakten, kwamen nog een keer samen met het duo op het podium.
De mannen kijken met trots terug op hun carrière. Een van de herinneringen die hen is bijgebleven, is een optreden in een café in Zeeuws-Vlaanderen. Aanvankelijk was het er rustig, maar tijdens de show stroomde het café helemaal vol.
"Het is altijd ons doel geweest om een feestje te maken. Daar hebben we ook echt voor gestreden. Elke keer opnieuw, ook als we drie shows op een avond hadden. Elk feestje was een feestje."
Dat tijdens de afscheidsavond zoveel vrienden, familie en collega-artiesten aanwezig waren, maakte het afscheid extra bijzonder. Na vijftien jaar valt definitief het doek voor Beck & Bauer.