Panningen, Netherlands

De Week van Hier: Noord-Limburgse samenwerking voor woningverdeling

Wethouder Rob Wanten Omroep P&M
In De Week van Hier ging Pascal Meyer in gesprek met wethouder Rob Wanten. Wanten leidt het project dat gaat over nieuwe regels voor de verdeling van woningen, een samenwerking van acht Noord-Limburgse gemeenten waaronder Peel en Maas.
Jelle van de Steeg | 2 november 2025 13:55 | Aangepast op 2 november 2025 13:55
In de samenwerking is een concept Huisvestingsverordening opgesteld. Deze verordening moet zorgen voor duidelijke en eerlijke regels bij het toewijzen van schaarse woonruimte en het verlenen van urgentie aan mensen die snel een woning nodig hebben.

Eerlijker
Met de nieuwe verordening moeten de regels duidelijker worden. Dat is vooral belangrijk voor mensen die dringend een woning nodig hebben. Alleen mensen die dringend een woning nodig hebben, krijgen urgentie. Dat zijn bijvoorbeeld mantelzorgers, mensen met medische problemen en statushouders. Voor de laatste groep volgen de gemeenten landelijk beleid.

Door de urgentieprocedure regionaal te organiseren, kunnen de gemeenten efficiënter werken en kosten besparen. Voor aanvragen waarbij zorg nodig is, blijft de bestaande samenwerking via Woonkans bestaan. Een kwartiermaker werkt de nieuwe werkwijze verder uit.

Lees ook

Dave Huntjens stopt als bestuursvoorzitter van Stichting Prisma

Dave Huntjens beëindigt per 1 augustus zijn werkzaamheden als bestuursvoorzitter van onderwijssticht...

Turnsters SC Pareja halen podiumplaatsen bij tweede voorwedstrijd

Turnsters van SC Pareja hebben een succesvol weekend beleefd tijdens de tweede voorwedstrijd van het...

VV Helden en PEC’20 onderuit in doelpuntrijke speelronde

In de derde klasse G stond zondag een competitieprogramma op het programma. Voor PEC’20 en Helden le...

Jeugdduo Drake: jeugdprinses Juul I en adjudant Eva

Tijdens het jeugdrakesjpektakel van CV De Drake uit Beesel was het spannend wie er onder de draak ui...

Loeren bij de Boeren dit jaar in Kessel en Helden

De organisatie van Loeren bij de Boeren maakt met trots de deelnemers bekend voor de editie van dit ...

Voorzittershamer EHBO Baarlo overgedragen aan Guido Sonnemans

Tijdens de jaarvergadering van EHBO Baarlo op heeft voorzitter Hay Nelissen officieel de voorzitters...