Panningen, Netherlands

Den Doelhof bereidt zich voor op Kinjer-OLS

Kinderen oefenen met schieten Foto: Bart Nelissen
Basisschool Den Doelhof uit Meijel is de enige school uit Peel en Maas die dinsdag meedoet aan het Kinjer-OLS. Er doen 17 scholen mee die strijden om het Ummeke.
De redactie | 23 juni 2022 19:32 | Aangepast op 23 juni 2022 19:32
Veel zin
Met de hulp van ouders worden de laatste puntjes op de i gezet om dinsdag door de straten te kunnen trekken. "Ik heb er heel veel zin in", zegt Britt. Zij mag een van de trommelaars zijn in de optocht. Zij is niet de enige die vol spanning aan het wachten is totdat het dinsdag is. Ook haar klasgenoten hebben er zin in. De yell die uitgesproken moet worden, wordt door de commandant al geoefend en woensdag werd de laatste hand gelegd aan de hoeden.

In de klas bouwen de andere kinderen het OLS na op Minecraft. In hun hoofd zijn ze al met het Kinjer OLS bezig. De schutters van Den Doelhof bereiden zich ondertussen op het OLS-terrein voor op het schieten. Daarbij krijgen ze hulp van de schutterijen uit Meijel.

De dag begint dinsdag met een openingsceremonie, daarna is er om 10.30 uur de optocht en 's middags is het schieten. Elke school kan punten verdienen bij verschillende onderdelen. In de middag zijn er optredens van Mekiko en Bjorn en Mieke. Ook het OLS-lied wordt gezongen.
Het bord is bijna klaar Foto: Bart Nelissen

Lees meer over:

Kinjer-OLS|OLS|Meijel|

Lees ook

Ruben Janssen (11) wint zilver op internationaal taekwondotoernooi

De 11-jarige Ruben Janssen uit Meijel heeft zaterdag een zilveren medaille gewonnen op een internati...

Peelhorst en Maasvallei zet nieuwe stap richting UNESCO-erkenning

De Peelhorst en Maasvallei is een stap dichter bij de titel UNESCO Global Geopark. Woensdag tekenden...

Edje Philipsen uitgeroepen tot prins van CV De Kieveloeët

Edje Philipsen is de nieuwe prins van De Kieveloeët uit Meijel. In een bomvolle zaal bij de Heere va...

Meijel krijgt historische canon

Al meer dan vijftien jaar worden in Nederland historische canons opgesteld: overzichtelijke samenvat...

Uitzendbureau moet dwangsom betalen voor huisvesten arbeidsmigranten in Meijel

De Raad van State heeft bepaald dat Metaal Flex de dwangsom moet betalen die de gemeente Peel en Maa...

Nieuw ontmoetingsmoment voor ouders in Meijel: Koffie & Kids Keffee

In Meijel is een nieuw initiatief gestart: het Koffie & Kids Keffee. Een plek waar (aanstaande) oude...