“Milou’s wens was dat ze gehoord zou worden. Ik vind dat me dat goed is gelukt,” zegt Hölscher tegen L1. “Het vervult me dat ik haar verhaal heb kunnen vertellen.”
Impact
De documentaire stelt een indringende vraag centraal: wat doe je als je kind niet meer wil leven? De ouders van Milou stonden voor die onmogelijke realiteit. Dat zijn film de meeste kijkers trok, ontdekte Hölscher pas later. “Ik was een paar dagen weg en had mijn mail niet bekeken. Tussen de ongeopende berichten zat er eentje van de NPO: mijn documentaire was dit jaar het best bekeken.”
Ongelofelijk veel
In totaal schat hij dat zo’n 700.000 mensen de documentaire hebben gezien. “Dat is ongelooflijk veel,” zegt hij. “Ik kreeg ontzettend veel reacties. Mensen lieten weten dat ze zich minder alleen voelden. Anderen vertelden dat het binnen hun familie tot meer begrip heeft geleid.”
Volgens Hölscher was het bespreekbaar maken van het onderwerp zijn belangrijkste doel. “Het gaat om een ontzettend moeilijk thema. Mensen met een doodswens voelen zich vaak niet gehoord of begrepen. Er werd te weinig over gesproken.”
Een vervolg staat voorlopig niet op de planning. “Maar ik merk wel dat het iets in beweging heeft gezet. Mensen durven er meer over te praten. En dat is belangrijk. We moeten blijven luisteren naar degenen die dat het hardst nodig hebben."