Panningen, Netherlands

Europese verkiezingen 2024: PVV de grootste in Beesel

In de gemeente Beesel is de PVV met 26,2 procent de grootste partij geworden tijdens de Europese Parlementsverkiezingen. Het CDA en PvdA/GroenLinks volgen op gepaste afstand. Maandagochtend werden de uitslagen bekend.
Youri Buis | 10 juni 2024 12:26 | Aangepast op 10 juni 2024 12:26
Verlies
Tijdens de vorige Europese verkiezingen in 2019 kreeg de PVV nog 7,7 procent van de stemmen in Beesel. PvdA/GroenLinks was vijf jaar geleden de grootste partij met 34 procent, maar levert nu met 15,6 procent flink in. Daarmee is het CDA nu de tweede partij met 19,3 procent van de stemmen (21,1 procent in 2019).

Debutanten
De VVD heeft iets meer stemmen gekregen dan vijf jaar geleden: van 8,9 naar 9,8 procent. De BBB deed voor het eerst mee aan de Europese verkiezingen en behaalde 6 procent van de stemmen. D66 komt daar vlak achter met 5,3 procent, ten opzichte van 3 procent in 2019. Naast de BBB deed ook NSC voor het eerst mee. Die partij krijgt 3,5 procent van de stemmen.

10.684 kiesgerechtigden
Volt (3 procent), FvD (2,9 procent) en de PvdD (2,2 procent) maken de top 10 compleet. FvD lijdt een flink verlies. Vijf jaar geleden haalde de partij nog 12,8 procent van de stemmen.

Van alle 10.684 kiesgerechtigden in de gemeente Beesel bracht 38,7 procent hun stem uit.

Lees ook

Vrijwilliger keert speciaal voor verkiezingen terug naar Kessel

In Kessel en Egchel kwamen woensdag veel mensen stemmen. Volgens de vrijwilligers op de stembureaus ...

Burgemeester Derks stemt voor het eerst in gemeente Beesel

Er wordt volop gestemd in de gemeente Beesel. Er is tot dusver een hogere opkomst dan tijdens de vor...

Grote opkomst bij stembureau in Meijel: "Lang geleden dat het zo druk was"

De verkiezingsdag voor de Tweede Kamer is in volle gang en ook in Meijel is de belangstelling groot....

Kiezers brengen stem uit: “Lastige keuze”

De landelijke verkiezingen zijn volop bezig. Ook in gemeente Peel en Maas wordt er gestemd.

Wat neem je mee naar het stembureau?

Vandaag zijn de landelijke verkiezingen. Wat is belangrijk om mee te nemen naar het stembureau?

Jury’s LVK-finale op de schop: publiek krijgt grotere stem

De jury’s in de finale van het Limburgs Vastelaovesleedjes Konkours (LVK) worden in 2025 anders inge...