Panningen, Netherlands

Expo Circulair in Reuver: ontdek de wereld van afval en hergebruik

Op het Raadhuisplein in Reuver is op donderdag 29 juni de Expo Circulair te bezoeken. In deze container kunnen bezoekers ontdekken wat er nog allemaal opnieuw gebruikt kan worden van afval.
Youri Buis | 25 juni 2023 15:25 | Aangepast op 25 juni 2023 13:09
Koffiedik
De container van Expo Circulair is gemaakt van gerecyclede materialen. Zo is het plafond geïsoleerd met spijkerbroeken, notitieboekjes zijn gemaakt van koffiedik en karton is gebruikt als festivaltent.

Audiotour
Bezoekers van de Expo Circulair volgen de ontdekkingstocht met een gratis interactieve audiotour. Deze duurt 30 minuten en geeft een goed beeld van afval, wat er allemaal opnieuw kan worden gebruikt en hoeveel afval eigenlijk helemaal geen afval is. Ook worden er tips en ideeën gedeeld om zelf mee aan het werk te gaan. Om de audiotour te volgen, is een smartphone met oordopjes of een koptelefoon nodig.

Grescollege
Het platform Zero Waste, dat zich inzet voor een wereld zonder afval, is de projectleider van de Expo Circulair. Zero Waste bezoekt in de ochtend van 29 juni het Grescollege om leerlingen te laten zien welk afval nog beter gescheiden kan worden, zodat het kan worden hergebruikt. Wethouder Marcel Roelofs gaat ’s middags met collega’s van andere gemeenten aan de slag met het afval van het gemeentehuis.

Openingstijden
De Expo Circulair is op 29 juni geopend van 9.00 tot 16.00 uur, maar niet voortdurend toegankelijk voor bezoekers. Tussen 10.00 en 12.00 uur zijn namelijk leerlingen van het Grescollege bezig in de Expo. Van 13.00 tot 15.00 uur is het de beurt aan medewerkers van diverse gemeenten. Buiten deze tijden zijn bezoekers welkom en is de gratis audiotour te volgen.

Lees ook

Onderzoek in Reuver naar mogelijke aanwijzing in vermissingszaak

In Reuver is de politie bezig met een onderzoek dat verband houdt met de vermissing van Allegonda Re...

Haag naast seniorenwoning vat vlam in Reuver

In Reuver heeft donderdagmiddag een haag vlamgevat. Het ging om een haag naast een seniorenwoning aa...

Dodenherdenking 2025 in Reuver bij Sint-Lambertuskerk

Ook in de gemeente Beesel werd zondag stilgestaan bij de oorlogsslachtoffers. Dat gebeurde op twee p...

Zwembad in Reuver opent eerder door zomers weer: “Keihard voor gewerkt”

Zwembad De Bercken in Reuver is dit jaar eerder open dan normaal. Door het warme weer besloot het zw...

Uitbater De Schakel blijft voorlopig aan

De huidige uitbater van gemeenschapshuis De Schakel in Reuver heeft zijn vertrek aangekondigd, maar ...

Nieuwe banieren in centrum Reuver markeren start van initiatief ‘Gewoon Reuver’

In het centrum van Reuver zijn deze week nieuwe banieren geplaatst. Het gaat om de eerste zichtbare ...