Panningen, Netherlands

Geen lekkage zwavelzuur door aanvaring op Maas

Door de aanvaring van twee schepen op de Maas tussen Kessel en Beesel, is geen zwavelzuur in het water terechtgekomen. Rond 20.30 uur raakten twee vrachtschepen elkaar op de punt. Een van de schepen was geladen met 340 ton zwavelzuur, het andere schip vervoerde draadstaal. 
Bart Nelissen | 14 oktober 2021 09:11 | Aangepast op 14 oktober 2021 09:11
Zwavelzuur

Zwavelzuur is een vloeistof die bij contact met water een heftige chemische reactie kan veroorzaken. Het kan bij mensen de huid en ogen onherstelbaar beschadigen. De brandweer heeft metingen gedaan en daarbij kwam naar voren dat er geen sprake was van een lekkage.

Licht gewond

Door de klap raakte een persoon lichtgewond. Deze persoon werd door ambulancepersoneel onderzocht, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

Veer

Vanwege de aanvaring was de veerpont tijdelijk uit de vaart en was de Maas in beide richtingen gestremd. De brandweer heeft het incident overgedragen aan Rijkswaterstaat, die verder zorg zal dragen voor de afwikkeling van dit incident. De oorzaak van de aanvaring is niet bekend. De politie zal dit verder onderzoeken. Vanwege de aanvaring lag het veer tussen Kessel en Beesel er vandaag uit tot ongeveer 14.00 uur.

Lees ook

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een r...

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...