Panningen, Netherlands

Geen maatregelen om geluid snelweg te beperken

De geluidproductieplafonds langs de A73 in Reuver worden niet verhoogd. Nieuwe maatregelen zorgen maar voor een beperkt effect, zo blijkt uit nieuwe berekeningen.
De redactie | 4 februari 2024 10:44 | Aangepast op 4 februari 2024 10:44
De burgerinitiatiefgroep “A73, kan het wat zachter" had twijfels over eerdere berekeningen. Naar aanleiding van gesprekken met de gemeente was dat aanleiding voor het college om de berekeningen van Rijkswaterstaat over de geluidproductieplafonds langs de A73 te laten controleren.

Binnen de wet
Uit deze beoordeling blijkt dat er geen overschrijdingen van de geluidproductieplafonds zijn geconstateerd. De geluidsproductie valt binnen de wettelijke kaders. “Vanuit Rijkswaterstaat zijn er dan ook geen aanvullende wettelijke- en doelmatige maatregelen voor verdere geluidafscherming of andere geluidmaatregelen aan de A73 nodig en te verwachten”, zo schrijft het college aan de gemeenteraad.

Beperkt effect
Aanvullend op de wettelijke eisen en in overleg met de burgerinitiatiefgroep heeft het college door een onderzoeksbureau enkele maatregelen laten doorrekenen. Uit deze doorrekening blijkt dat geluid reducerende voorzieningen in de vorm van geluidschermen van drie meter hoog een beperkte geluidsreductie opleveren. “De geluidsreductie is in de eerste 100 meter vanaf de A73 significant, maar zwakt daarna enorm af. De meeste woningen liggen op een veel grotere afstand dan de 100 meter. Daarmee is de maatschappelijke impact van de geluidsschermen te verwaarlozen.”

Kosten
Daarnaast schrijft het college dat de kosten minstens € 1.250.000 bedragen. Daar zouden nog beheer, onderhoud- en proceskosten bij komen. Het college concludeert dat de kosten niet opwegen tegen het uiteindelijk te bereiken maatschappelijk effect.

Lees meer over:

Snelweg|Reuver|

Lees ook

Provincie en gemeente Beesel ondertekenen Leefbaarheidsakkoord over nieuwe Schakel

Gedeputeerde Michael Theuns, wethouder Linda van den Beucken en burgemeester Martijn Derks hebben do...

VLP stelt vragen over klachten wegwerkzaamheden in Reuver

De VLP heeft vragen gesteld aan het college over de werkzaamheden in de Wildenkamp en Burgemeester M...

Expositie van Reuverse kunstenares over seksueel misbruik te zien in gemeentehuis

Met portretten en interviews brengt kunstenares Henriëtte van Gasteren ongehoorde stemmen van zowel ...

VLP wil duidelijkheid over toekomst markant pand ‘Ons Belang’

De activiteiten rond het historische pand aan de Keulseweg 33 in Reuver vallen inwoners de laatste w...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Iconische klok op rotonde in Reuver krijgt nieuwe bestemming

De opvallende klok op de rotonde in Reuver, al 25 jaar een herkenningspunt in het dorp, krijgt een n...