Panningen, Netherlands

Geen vuurwerkverbod in Peel en Maas en Beesel dit jaar

Terwijl in zeker twintig gemeenten in Nederland dit jaar al een afsteekverbod geldt, mogen inwoners van Peel en Maas en Beesel nog gewoon vuurwerk afsteken tijdens de komende jaarwisseling. Het landelijk vuurwerkverbod gaat pas in vanaf de jaarwisseling 2026–2027.
De redactie | 24 november 2025 13:10 | Aangepast op 24 november 2025 13:10
De gemeenten volgen hiermee het landelijke beleid. In Beesel worden er dit jaar geen vuurwerkvrije zones aangewezen. Ook in Peel en Maas is er geen aanleiding voor een lokaal vuurwerkverbod.

Landelijk verbod
Het kabinet voert het landelijk vuurwerkverbod in vanwege de vele ongelukken, schade en overlast rond oud en nieuw. Vanaf 2026–2027 mogen consumenten alleen nog klein fop- en schertsvuurwerk zoals sterretjes en trektouwtjes afsteken. Hulpdiensten pleiten al jaren voor strengere regels, omdat ambulancepersoneel, politie en brandweer geregeld met gevaarlijke situaties te maken krijgen.

Dit jaar nog wel vuurwerk
Voor inwoners van Peel en Maas en Beesel betekent dit dat er dit jaar nog volop kan worden geknald, maar dat er vanaf 2026 strengere regels van kracht zijn.

Lees meer over:

Vuurwerk|Vuurwerkverbod|

Lees ook

Tijdelijke maatregelen tegen vuurwerkschade aan prullenbakken en containers

Om schade en brand door vuurwerk rond de jaarwisseling te voorkomen, worden in Peel en Maas tijdelij...

Tuincentrum pakt uit met vuurwerk: “Nog één keer knallen”

Voor de laatste keer mag er tijdens komende jaarwisseling legaal vuurwerk worden afgestoken. Dat mer...

Burgemeester Scholten: 'Uniformiteit vuurwerkbeleid is belangrijk'

De oproep voor een landelijk vuurwerkverbod krijgt brede steun, zowel in de Tweede als de Eerste Kam...

Vuurwerkverkoop van start: grotere pakketten populair ondanks groeiende weerstand

De vuurwerkverkoop in Nederland is zaterdag officieel begonnen, met Maasbree als voorbeeld van de gr...

Kesselnaar verdacht van gooien vuurwerkbom naar woning advocate

Een 46-jarige man uit Kessel wordt ervan verdacht vorig jaar een vuurwerkbom te hebben gegooid naar ...

Planten afgeknipt door vandalen: "Niet normaal!"

Inwoners van de Ursulahof in Kessel klagen over vandalisme in hun buurt. Na het bekrassen van auto's...