Panningen, Netherlands

Gemeente: eigenaar verantwoordelijk voor veiligheid zwembad

De gemeente Peel en Maas heeft eerder geen signalen gekregen dat de constructie van het zwembad in Baarlo niet in orde was. Dat laat een woordvoerder van de gemeente weten.
De redactie | 15 juli 2024 17:06 | Aangepast op 15 juli 2024 17:06
Vrijdag is een deel van het dak van het zwembad De Berckt ingestort. Er waren op dat moment geen bezoekers in het bad. Zij waren eerder in de middag al uit het bad geëvacueerd.

Eigenaar verantwoordelijk
De gemeente laat weten dat de eigenaar verantwoordelijk is voor de veiligheid van en in zijn gebouw. Wanneer het gebouw volgens de vergunning is gebouwd en opgeleverd, vinden er geen controles meer plaats naar de constructie van een gebouw, tenzij hier een aanleiding voor is. De vergunning voor de bouw is waarschijnlijk in de jaren 80 verleend door de toenmalige gemeente Maasbree. De vergunning is door de gemeente opgevraagd bij het regionaal archief.

Opnieuw een controle
Maandag heeft de gemeente opnieuw een controle uitgevoerd. Zaterdag gebeurde dat ook al. De gemeente heeft de eigenaar laten weten dat een sloopmelding moet worden aangevraagd om het ingestorte dak te verwijderen. Pas nadat deze is goedgekeurd, mag er gestart worden. Het gedeelte van het gebouw dat nog intact is, mag pas weer gebruikt worden nadat is vastgesteld dat de constructie in orde is. Dat moet door een onafhankelijk bureau gebeuren.

Lees meer over:

De Berckt|Zwembad|Baarlo|

Lees ook

Hans Reijnders vereeuwigt de geschiedenis van Baarlo in kunstwerk

In het hart van Baarlo wordt zaterdagmiddag een bijzonder kunstwerk onthuld: een 6,5 meter hoog beel...

Baarlo opent eigen hondenweide: feestelijke opening op 6 juli

Na jaren van voorbereiding krijgt Baarlo binnenkort een officiële hondenweide. Op zondag 6 juli word...

Persoon overleden bij bedrijfsongeval De Berckt

Een persoon is maandag om het leven gekomen bij een bedrijfsongeval in Baarlo. Het ongeval vond plaa...

Nieuwe visie moet Kasteelpark d’Erp in Baarlo weer doen herleven

Kasteelpark d’Erp in Baarlo krijgt een nieuwe toekomstvisie. Het gebied met het kasteel, het omligge...

Laatste tuinder geeft toestemming: woningbouw en dijkaanleg bij Baarlo kunnen doorgaan

Nu ook de laatste tuinder aan de Hummerenweg heeft ingestemd, kan de herontwikkeling van het gebied ...

Nieuwe zandzakkenvulmachine bij hoogwater in Baarlo: “Voorbereid zijn is geen luxe meer”

Geen paniek, maar wel paraatheid. In Baarlo is zaterdag een proef uitgevoerd met een nieuwe zandzakk...